NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-07-14
0 Komentarz

5 tajnych znaków ukrytych na banknotach dolarowych

Waluta Stanów Zjednoczonych cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród grona osób doszukujących się teorii spiskowych. Od czasu pierwszego wydania banknotu jednodolarowego w 1862 roku, krążą wokół niego pewne ciekawe i intrygujące teorie. Według tych teorii na banknocie, znajdują się ukryte znaki, które mają przedstawiać zamiary tajemniczych stowarzyszeń wobec świata. Niektóre z nich wydają się być wiarygodne, a co do niektórych są pewne wątpliwości. Sprawdź jakie znaki znajdują się na banknocie jednodolarowym.

1. Stowarzyszenie masońskie

Istnieje teoria, że stowarzyszenie masońskie miało wpływ na powstanie dolara, a także na utworzenie Stanów Zjednoczonych. Oko, które znajduje się nad piramidą na projekcie banknotu, to tzw. Oko Opatrzności, jest motywem często używanym przez zakon masonów. Ponadto Benjamin Franklin, który był zaangażowany w projekt dolara, sam należał do tego stowarzyszenia. Jednakże, symbolika ta była stosowana w innych kulturach i religiach od tysiącleci, m.in. przez starożytnych Egipcjan jako oko boga Horusa.

Przejdź na następną stronę po więcej teorii.

2. Liczba 13

Wydaje się, że liczba 13 ma dość duże znaczenie w grafice banknotu. Piramida ma 13 stopni, nad orłem znajduje się 13 gwiazd, na banknocie jest 13 oliwek, a na gałązce 13 listków oliwnych. Orzeł trzyma w szponach 13 strzał. Czy jest to oznaka stowarzyszenia masońskiego? Liczba 13 dość często pojawia się w innych kulturach i religiach. Na przykład w chrześcijaństwie, podczas Ostatniej Wieczerzy było 13 osób. Trzynastka ma także duże znaczenie w judaizmie. W wieku 13 lat chłopcy obchodzą bar micwę (chłopiec według wiary żydowskiej staje się pełnoletni). W wierze żydowskiej obowiązuje także 13 zasad. Jednak pojawienie się tylu symboli na banknocie można wytłumaczyć tym, że w wyniku połączenia się 13 kolonii powstały Stany Zjednoczone.

3. Sowa

Czujne oko tropiciela spisku, za pomocą lupy, może dostrzec w prawym górnym rogu ukrytą sową. Sowa jest symbolem mądrości i dobrze widzi w ciemności. Symbol sowy stał się również znakiem rozpoznawczym zakonu masonów, którzy podobnie jak sowa posiadają niezwykłą mądrość oraz uważają się za ludzi oświeconych.

Więcej teorii znajdziesz na następnej stronie.

4. Pająk

Jeśli dobrze przyjrzysz się banknotowi jednego dolara, możesz zauważysz, że grafikę wypełniają cienkie linie. Niektórzy przypuszczają, że jest to sieć pająka. Natomiast, malutkiego pająka można dostrzec na wzorze banknotu. Według starożytnych wierzeń symbol pająka oznaczał śmierć, podboje i zdrady.

5. Bliźniacze wieże

Nie ma pewności co do dokładnego pochodzenia tej teorii, ale w 2002 roku w wielu portalach i na stronach internetowych zaczęły pojawiać się pierwsze jej zaczątki. Według niej po odpowiednim złożeniu banknotu 20 dolarowego widzimy obraz ataku na bliźniacze wieże, który miał miejsce w 2001 roku. Wielu teoretyków sugeruje, że w zamach zaangażowany był rząd Stanów Zjednoczonych. Czy można wierzyć w teorie czy też nie, wybór należy do Ciebie...
Źródło: StarStock / YouTube - Corstiaan Schippers - Be Amazed / Flicr / Instagram

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Zmarł na 90 minut, a po przebudzeniu ogłosił, że Niebo istnieje…