NiewiarygodneO co kamanNewsy

Opublikowane 2017-08-03
0 Komentarz

5 niesamowitych sztuczek z użyciem zapałek

Zapałki to jedne z najbardziej pożytecznych wynalazków, jakie udało się stworzyć. Odkąd człowiekowi udało się ujarzmić ogień historia ludzkości potoczyła się szybciej. Pierwsze zapałki wynaleziono w Chinach w 508 roku. Były to sosnowe patyczki pokryte siarką na samym czubku. Nazywano je ognistymi patykami. Poniżej znajduje się kilka przykładów wykorzystania zapałek.

Dłuższy płomień

Nieraz spotkałeś się z sytuacją, kiedy chcesz rozpalić ognisko, albo grilla, że zapałki gasną. Co zrobić, aby zapałki paliły się dłużej? Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy Ci tylko ostry nóż, aby cieszyć się dłuższym płomieniem. Zapałki ponacinaj w taki sposób, żeby przypominały “choinkę”. Teraz wystarczy odpalić zapałkę tak jak zwykle i przekonać się, że płomień utrzymuje się o wiele dłużej.
Przejdź na następną stronę po więcej wskazówek.

Nieprzemakalne zapałki

Mokre zapałki to zmora wszystkich turystów uwielbiających biwakowanie pod chmurką. Aby przygotować nieprzemakalne zapałki, będzie Ci potrzebny lakier caponowy. Wyjmij zapałki z pudełeczka. Lakier przelej do miski i zanurz w nim pudełko z zapałek. Wyjmij po upływie 30 minut. Odstaw do wyschnięcia. Nieprzemakalne pudełko gotowe. Nawet jeśli wpadnie do strumienia w środku lasu nic mu się nie stanie.

Zapałki, które nie gasną

Jak wszyscy wiemy, jednym z największych wrogów zapałek jest wiatr. Nawet minimalne podmuchy mogą nam udaremnić rozpalenie ogniska. Aby przygotować zapałki, które będzie można wykorzystać w trakcie wietrznej pogody będzie Ci potrzebny zwykły, bezbarwny lakier do paznokci. Należy każdą zapałkę pokryć lakierem, odstawić do wyschnięcia. Następnie wrzuć zapałki do miski z wodą, wyjmij po upływie godziny i wytrzyj do sucha szmatką. Gotowe. Teraz wystarczy przetestować zapałki w plenerze.
Na następnej stronie znajdziesz więcej przykładów użycia zapałek.

Naostrz nóż

Porządnie naostrzone noże to marzenie każdego kucharza. Co zrobić, aby Twoje noże cięły precyzyjnie? Będziesz potrzebował do tego ostrzałki oraz pudełka zapałek. Najpierw naostrz noże na zwykłej, domowej ostrzałce. Następnie odetnij z pudełka draskę, czyli tę część pokrytą siarką. Powtórnie naostrz noże używając draski. Po tym zabiegu powinny być tak ostre, że przetną bez problemu kartkę papieru.

Kusza z zapałek i spinacza

Pokryj zapałki odrobiną kleju na gorąco. Odczekaj kilka minut. Przygotuj spinacz. Rozmontuj. Wyjmij metalową część. Odpal zapałkę z klejem, poczekaj, aż się rozgrzeje i sklej odpowiednio części spinacza. Natnij “dziobek” spinacza i zamontuj metalową część. W środku umieść zapałkę. Kusza gotowa. Możesz ją wypróbować i urządzić zawody w strzelaniu.
Źódło: Pixabay/ Youtube-Mr. Hacker

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Zmarł na 90 minut, a po przebudzeniu ogłosił, że Niebo istnieje…