Moda

Opublikowane 2017-08-08
0 Komentarz

7 wskazówek jak optycznie wydłużyć sylwetkę

Wiele młodych dziewcząt nie może poczuć się pięknie ze względu na swój niski wzrost. Zazwyczaj nasz szybki wzrost zaczyna się w okresie dojrzewania, a długość tej fazy rozwoju jest zależna od osobistych predyspozycji organizmu. Stąd też jedni z nas są wysocy, inni niscy. Jednak istnieje kilka sztuczek modowych, które sprawią, że nawet bardzo niskie dziewczęta mogą poczuć się jak długonogie modelki.

Pionowe pasy

Ubrania w pasy są najlepszymi przyjaciółmi niskich kobiet. Sęk tkwi w tym, aby miały one odpowiednie ułożenie. jeżeli zdecydujesz się na pasy pionowe, możesz spodziewać się, że Twoja sylwetka będzie wyglądała na smukłą i wysoką. Nie decyduj się na pasy poziome. Znacznie skracają one sylwetkę i sprawiają, że wygląda ona na szerszą.

Przejdź na następną stronę

Spodnie z szerokimi, długimi nogawkami

Jest to bardzo modny i jednocześnie wygodny model spodni, który może optycznie dodać Ci kilka centymetrów wzrostu. Sekret tych spodni tkwi w tym, że pod szerokimi nogawkami z łatwością można ukryć buty na wysokim obcasie. Dzięki temu, cała sylwetka wydaje się wyższa.

Wysokie obcasy

Która z niskich Pań nie kocha butów na wysokim obcasie? Za ich pomocą z łatwością można dodać sobie nieco wzrostu. Zastanów się jednak nad odpowiednim doborem obuwia. Najlepiej sprawdzą się te, w cielistym kolorze, które nie będą się zbytnio rzucały w oczy. Sprawiają, że nogi wydają się być dużo dłuższe, niż są w rzeczywistości.

Przejdź na następną stronę

Małe torebki

Każda kobieta nosi torebki. Ich wybór nie jest jednak tak oczywisty, jak nam się wydaje. Zazwyczaj chcemy, aby torebka była praktyczna i mieściła wszystkie niezbędne rzeczy. Wybieramy więc duże modele, które u niskich osób mogą potęgować efekt niskiego wzrostu. Jeżeli chcesz wyglądać na wyższą, zdecyduj się na małą, zgrabna torebkę, najlepiej na długim pasku.

Pasek w talii

Ważnym elementem naszego wyglądu jest to, aby sylwetka nie zlewała się w jedną całość. Może wówczas wyglądać na ciężką i przygarbioną. Jeżeli nosisz długie sukienki, bądź luźne tuniki, pamiętaj aby dodawać do nich pasek w talii. Dzięki temu, nie tylko będziesz wyglądać szczuplej, ale również optycznie doda Ci to wzrostu.

Przejdź na następną stronę

Ołówkowe spódnice

Ten rodzaj spódnicy jest idealnym wyborem dla niższych Pań. Wysmukla figurę i optycznie wydłuża nogi. Najlepiej sprawdzą się modele w ciemniejszych kolorach. Aby efekt był jeszcze lepiej widoczny, wybieraj modele z pionowym rozcięciem pośrodku. Dobierz do niej szpilki na wysokim obcasie i efekt murowany!

Fryzura i dodatki

Długie, rozpuszczone włosy wyglądają romantycznie, ale Paniom o niskim wzroście polecamy raczej unikać takiej fryzury. Wystarczy związać włosy w wysoki kok lub kucyka aby zatuszować niski wzrost. Odsłonięta szyja sprawia, że wydajemy się być wyżsi. Równie ważną rolę odgrywają dodatki. Pamiętaj, że w modzie mniej znaczy więcej, dlatego nie przesadzaj z ich ilością. Od Twojego niskiego wzrostu uwagę może odwrócić odpowiednio wyeksponowany dekolt i szyja. Wybieraj więc długie naszyjniki bądź wisiorki.

Źródło: Instagram
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Co nosić, aby ukryć niski wzrost?