NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-09-04
2 Komentarz

8 szczegółów z 6 odcinka, sezonu 7 "Gry o tron", które mogliście przeoczyć

Zaledwie w zeszłym tygodniu zakończyła się emisja 7 sezonu “Gry o tron”, serialu opartego na sadze “Pieśń lodu i ognia” amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. Siódmy sezon ukazał niebezpieczne widowisko za Murem i pierwsze starcie z Nocnym Królem. Poniżej znajduje się lista 8 szczegółów, na które być może nie zwróciliście uwagi w trakcie emisji przedostatniego odcinka serii.

Arya i jej złe wspomnienia

Wspomnienia obu sióstr o zmarłym ojcu prowadzą do ostrej wymiany zdań między dziewczętami. Arya oskarża Sansę o pomoc Lanisterom w zamordowaniu Neda Starka i pokazuje jej list znaleziony w komnacie Littlefingera. Być może kłótnia sióstr i wroga postawa Ayri jest tylko częścią planu, aby przechytrzyć Petyra Baelisha i pokonać go jego własną bronią.
Przejdź na następną stronę

Bran jest Królem Nocy

Z każdym odcinkiem postać Brana rodzi coraz więcej zagadek i kontrowersji. Chłopak już dawno przestał przypominać młodego Starka z sezonu I. Stał się trójoką wroną, która widzi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Istnieje teoria, że to Bran jest Nocnym Królem. W jednej ze swoich wizji młody Stark dowiedział się jak powstał król nieumarłych. Stworzyły go Dzieci Lasu w celu ochrony przed PIerwszymi Ludźmi.

Znane wzgórze

W poprzednim odcinku Jon Snow, Jorah Mormont, Gendry, Thoros z Myr, Beric Dondarrion, Ogar i Tormund wyruszali za Mur, aby schwytać Innego. Wędrują przez mroźne pustkowie, aby dotrzeć w końcu do góry w kształcie grotu skały, tej samej, którą w płomieniach widział Ogar. Okazuje się, że jest to ten sam szczyt pod którym Dzieci Lasu stworzyły pierwszego Innego.
Przejdź na następną stronę

Ile czasu ma Dany?

Na Smoczej Skale Daenerys i Tyron toczą dyskusję. Smocza Królowa nie chce, aby jej Namiestnik zachowywał się jak bohater. Wspomina khala Drogo, Joraha Mormonta i Daario Naharisa. Tyron zauważa, że wszyscy wymienieni przez Daenerys mężczyźni byli w niej zakochani. W końcu dyskusja schodzi na temat sukcesji tronu. Kto go odziedziczy po Daenerys, jeśli jej jedynymi dziećmi są smoki?

Kolejne "zmartwychwstanie" Jona

Kolejnym bardzo interesującym szczegółem jest drobna zmiana miecza Jona. Długi Pazur zdaje się żyć swoim własnym życiem. Kiedy Jon wpada pod lód na powierzchni pozostaje tylko jego broń. Wydaje się, że oko wilka na rzeźbionej rękojeści jest martwe. Jednak po chwili Snow wydostaje się z przerębla, a jego miecz odzyskuje życie. Oko wilka otwiera się.
Przejdź na następną stronę

Atak na jeziorze

Ile czasu grupa Jona Snow była uwięziona na środku jeziora? wydawać by się mogło, że tylko kilka godzin. W rzeczywistości mężczyźni spędzili tam około 5 dni. Dlaczego Nocny Król czekał tak długo z atakiem na rycerzy. Prawdopodobnie Bran/Nocny Król wiedział, że w końcu przybędzie Daenerys i uda mu się zdobyć potężną broń jaką są smoki. Bez tego jego pochód na Południe byłby mniej spektakularny.

Lodowy Smok

Finał 6 odcinka pokazuje dramatyczną śmierć jednego ze smoków Daenerys. Okazuje się, że jednak smok nie ginie, ale przemienia się w nieumarłego. Pojawienie się Lodowego Smoka czytelnicy George’a R.R. Martina spodziewali się już od dawna znając jego twórczość z innych projektów. Pisarz jest autorem książki dla dzieci zatytułowanej właśnie “Lodowy Smok”.

Co z łańcuchem?

Gdy emocje związane ze śmiercią Viseriona i jego ponownymi narodzinami jako nieumarły opadły, widzowie zaczęli sobie zadawać pytanie, skąd Inni wzięli ogromne łańcuchy, aby wyciągnąć spod lodu ogromne smocze ciało? Być może nieumarli przywlekli je aż z Hardhome, gdzie kotwiczyły statki. Istnieje również teoria, że łańcuch został zabrany z tego samego jeziora i należy do wraku, którego fragment widać.
Źródło: HBO/Instagram
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?
Sebastian Gos
Sebastian Gos 10.09.2017, 05:13
Ciekawe jak nie umarli uzyli tych lancuchow jak wczesniej w tym jeziorku nie mogli sobie dobrze poradzic
Mateusz Cieśliński
Mateusz Cieśliński 07.09.2017, 05:13
Kurde jak czlowiek malo dostrzega w tych emocjach