NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-09-08
2 Komentarz

Księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka! Ciąży towarzyszy rzadka dolegliwość

Kilka dni temu wszystkie media obiegła wiadomość, że Kate Middleton spodziewa się trzeciego dziecka. Plotki dotyczące ciąży księżnej krążyły już od kilku tygodni, ale dopiero 4 września Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie, w którym przekazał dobrą nowinę. Z tego powodu księżna Kate postanowiła ograniczyć wystąpienia publiczne.

Niestety trzecia ciąża Kate wiąże się z dużym ryzykiem, ponieważ księżna cierpi na Hyperemesis Gravidarum ( niepowściągliwe wymioty ciężarnych). Stan Kate jest na tyle poważny, że głos zabrał jej mąż, książę William. Stwierdził, że księżna potrzebuje teraz trochę czasu, aby odpocząć i dojść do siebie. “Zawsze jest na początku trochę niepokoju, ale czuje się dobrze”- dodał.
Przejdź na następną stronę

Linia sukcesji

Kolejne dziecko książęcej pary będzie piąte w kolejce do brytyjskiego tronu. Pierwszy jest na niej, oczywiście, najstarszy syn królowej Elżbiety II, czyli książę Karol. Drugi w kolejce do brytyjskiego tronu jest książę William. Zgodnie z regułami brytyjskiej sukcesji tronu, dzieci Williama mają pierwszeństwo przed księciem Harrym, bratem Williama. Tak więc trzeci w kolejce do tronu jest Geroge, zaś czwarta Charlotte.

Dzięki zmianie prawa o sukcesji tronu mała księżniczka Charlotte znalazła się w królewskiej kolejce. Nowe prawo uchwalono w 2011 roku w Perth w Australii, Brytyjska Izba Lordów zatwierdziła ją dwa lata później. Jest to prawdziwa rewolucja w brytyjskim prawodawstwie, do tej pory kobieta mogła zasiąść na królewskim tronie tylko wtedy, gdy król miał same córki.
Przejdź na następną stronę

Hyperemesis gravidarum

Księżna Kate źle znosiła poprzednie ciąże, tym razem również zmaga się z hyperemesis gravidarum. Jest to najsilniejsza postać ciążowych dolegliwości. Objawia się ciężkimi nudnościami i wymiotami, które utrudniają normalne funkcjonowanie i wymagają hospitalizacji. Z tego powodu księżna Kate była zmuszona ograniczyć wystąpienia publiczne i odwołać zaplanowane wizyty.

Poza wymiotami i nudnościami hyperemesis gravidarum towarzyszy brak apetytu, utrata masy ciała, odwodnienie, bóle głowy, zasłabnięcia i skrajne zmęczenie. Chociaż dolegliwości nie są niebezpieczne dla dziecka, to jednak bardzo uciążliwe dla przyszłych matek. Pojawiają się około 4 tygodnia ciąży i mogą trwać aż do samego porodu.
Przejdź na następną stronę

Hyperemesis gravidarum, czyli niepowściągliwe wymioty ciężarnych dotyka zaledwie 0,3-2% kobiet w ciąży. Nie ma lekarstwa na mdłości. Kobietom spodziewającym się dziecka zalecany jest odpoczynek, odpowiednie nawodnienie organizmu, unikanie sytuacji stresowych oraz przemęczenia. Księżna Kate trafiła na ostry dyżur pod koniec sierpnia. Już wtedy zaczęły się spekulacje na temat ciąży księżnej.

Nieznane imię

Płeć dziecka książęcej pary jeszcze nie jest znana. Informacja powinna pojawić się za kilka miesięcy. Krążą plotki, że William i Kate wybrali już imię dla trzeciego dziecka, niezależnie czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Jeśli księżna urodzi córkę ma otrzymać imię Isabella lub Olivia, natomiast jeśli będzie to synek, zostanie nazwany Edward lub James.
Źródło: Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Znaki zodiaku sklasyfikowane od najwyższego do najniższego prawdopodobieństwa zostania milionerami!
Joanna Konopka Kasprowicz
Joanna Konopka Kasprowicz 13.09.2017, 05:13
Większość kobiet wymiotuje też tak miałam i to w obu ciarzach
Paweł Sokołowski
Paweł Sokołowski 10.09.2017, 05:13
CHUJ MNIE TO KURWA OBCHODZI!!!