O co kamanPoradyNewsy

Opublikowane 2017-09-08
0 Komentarz

5 sposobów wydłużenia pracy baterii telefonów z Androidem

Długość działania baterii w telefonach z systemem operacyjnym Android jest bardzo zróżnicowana. Niektóre baterie telefonów działają przez kilka dni, podczas gdy w innych bateria szybko się wyczerpuje i trzeba ją ponownie naładować. Na szczęście istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów, które mogą poprawić jej wydajność. Wskazówki te nie wymagają specjalistycznej wiedzy technicznej i działają niemal natychmiast. Oto one.

Dostosowanie jasności ekranu
Ekran telefonu jest jedynym najbardziej energochłonnym podzespołem i aby zmusić go do zmniejszenia poboru mocy należy do przyciemnić. Tutaj znalezienie kompromisu bywa trudne. Większośc telefonów z Android dostosowuje poziom jasności do warunków otoczenia. Oznacza to, że jasność wzrasta, gdy jest słonecznie, natomiast spada, gdy na dworze panuje ciemność. Jak dopasować jasność ekranu? W Ustawieniach znajdź opcję Jasność ekranu i wybierz stałą wartość. Co ważne należy dobrać ją podczas dziennych wewnętrznych warunków oświetlenia. Tym sposobem wyciśniesz kilka cennych minut działania baterii. Przejdź na następną stronę i poznaj kilka cennych wskazówek.

Wyłącz 4G
Prędkość 4G jest niesamowita, lecz może szybko wyczerpać baterię. Nawet w obszarze o doskonałym zasięgu, 4G wyciska więcej energii z baterii, niż prędkości 3G czy HSDPA. Telefon starając się utrzymać prędkość 4G, gdzie jej zasięg jest słaby, będzie pobierał więcej energii, aby utrzymać sygnał. Jeśli nie polegasz na 4G, a pozostałe prędkości doskonale utrzymują stały przesył danych, rozważ całkowite wyłączenie 4G. W Ustawieniach znajdź Sieci komórkowe i wybierz 3G jako preferowany typ sieci.

Wyłącz lokalizację
Telefony z Androidem posiadają funkcję śledzenia lokalizacji, która jest używana w wielu aplikacjach Google. Lokalizacja jest rejestrowana i przesyłana na serwery Google. Tutaj pojawia się kwestia prywatności, której być może nie jesteśmy świadomi. Mimo tego, funkcja śledzenia lokalizacji znacznie również przyczynia się do wzrostu poboru energii z baterii. Zaleca się wyłączenie lokalizacji i włączanie jej w konieczności. Na następnej stronie znajdziesz więcej ciekawych informacji.

Zatrzymaj aktualizacje aplikacji
Podczas instalacji aplikacji, ich aktualizację są ustawiane automatycznie. To świetne rozwiązanie, aby aplikacje były aktualne, lecz jeśli aplikacji jest 15 czy 20, nie pozostaje to obojętne dla baterii. Rozwiązaniem jest sprawdzenie, które z zainstalowanych aplikacji aktualizuje się samoczynnie. W zależności od częstości używania danej aplikacji można ustawić czy ma być ona aktualizowana automatycznie, ręcznie czy w ogóle.

Wyłącz ekran
Jak już wspominaliśmy, ekran jest największym “pochłaniaczem” energii na dowolnym urządzeniu. Im mniej będzie on używany, tym dłużej telefon będzie działał. Niestety nie mamy na to zbyt dużego wpływu, lecz przynajmniej możemy wpłynąć na czas działania ekranu. Wówczas należy zminimalizować czas, przez który ekran zostaje podświetlony po odłożeniu telefonu. Przejdź do ustawień, znajdź menu odpowiadające za czas uśpienia telefonu i wybierz jak najmniejszą wartość. Idealnym wyborem jest czas poniżej jednej minuty.
Źródło: androidtipsandhacks.com / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nas na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
7 aspektów, które sprawiają, że kobieta jest o wiele mniej atrakcyjna!