O co kamanPoradyNewsy

Opublikowane 2017-09-11
0 Komentarz

7 cech, które sprawiają, że inni ludzie nas nie lubią

Kto nie chciałby być lubiany przez wszystkich? Z niektórymi osobami chciałoby się spędzać całe dnie, natomiast inne osoby posiadają pewne negatywne cechy, które czynią je mniej sympatycznymi. Być może osoby te nie zdają sobie sprawy z tego, że są irytujące, a czasami są wręcz nie do zniesienia dla innych. W tym artykule, wymienimy cechy, które powodują, że nie jesteśmy lubiani. Przeczytaj i zobacz, czy któreś z nich rozpoznajesz w zachowaniu innych osób.

Samouwielbienie
Wiele osób wydaje się zachowywać narcystycznie, są zbyt skupione na sobie. Myślą, że wokół nich kręci się świat. Każda sytuacja czy wydarzenie, a nawet rozmowa musi odnosić się do ich osoby. Nie dostrzegają uczuć, ani potrzeb innych osób. Jeśli takie zachowanie wygląda znajomo, to może jest najlepszy czas, aby zmienić spojrzenie na życie. Przejdź na następną stronę po więcej wskazówek.

Niepewność siebie
Jeśli kwestionują swoje znaczenie u innych osób, wymagają ciągłych zapewnień i domagają się uwagi, z pewnością brakuje im pewności siebie. Tego rodzaju zachowanie sprawia, że są dziecinni i niedojrzali. Niepewność siebie może stać się przyczyną odwrócenia się bliskich od tej osoby, a także sprawić, że inni niechętnie będą się gromadzić wokół niej.

Przywództwo
Wszyscy wolą być równo traktowani i nikt nie lubi “szefującego” przyjaciela. Kontrolując ludzi, podejmując za nich decyzje i kierując nimi, nie zechcą spędzać czasu z takimi osobami. Czasami osoby te manipulują i czarują, aby osiągnąć to czego chcą. Wymuszają na innych zachowanie wbrew ich zasadom i potrzebom. Nim uzmysłowią sobie, że takim postępowaniem wyrządzają krzywdę, wokół nich nikogo nie będzie. Na następnej stronie znajdziesz więcej informacji.

Złe maniery
Odpowiednie zachowanie może znacznie wpływać na to, że ludzie lubią takie osoby. Mówiąc proszę i dziękuję, nie przerywając innym rozmowy, okazując uznanie, mając dobre maniery przy stole,właśnie takim zachowaniem okazujemy uwagę i szacunek dla innych osób. Złe maniery sprawiają, że inni czują się źle. Nie chcą przebywać z kimś kto zachowuje się niegrzecznie i jest nieprzyjemny w obyciu.

Pesymizm
Pesymizm nie jest uważany za bardzo atrakcyjną cechę. Ciągłe narzekanie, stawianie rzeczy i sytuacji w negatywnym świetle, odstrasza ludzi. Nikt nie chce przyjaźnić się z kimś, kto nieustannie widzi świat w czarnym kolorze. Negatywne nastawienie zniechęca do chęci przebywania z taką osobą. Często pesymizm jest postrzegany jako zła i negatywna energia. Więcej wskazówek znajduje się na następnej stronie.

Nadmierna konkurencja
Dla nich wszystko wydaje się być konkurencją. Zawsze muszą być pierwsi i lepsi od innych. Nadmierna konkurencja może zaszkodzić ich relacjom z bliskimi. W ten sposób okradają wszystkich z czerpania radości z wielu wspaniałych rzeczy w ich życiu. Muszą nauczyć się doceniać sukces innych osób. Powinni także wiedzieć jak dbać o swoich przyjaciół.

Nieszczerość
Dobry przyjaciel to osoba, która znana jest ze swej uczciwości i rzetelności. Wiele osób, zachowujących się nieodpowiednio, jest nieuczciwa i bardzo często kłamie. Potrafią kłamać nawet w zapytaniu o własne samopoczucie. Mogą plotkować i rozpowiadać nieprawdziwe opowieści o innych osobach. Najlepszą polityką jest pozostanie uczciwym i szczerym.
Źródło: courious.mob / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
9 najlepszych kopii fast foodów na świecie