NiewiarygodneO co kamanNewsy

Opublikowane 2017-09-11
0 Komentarz

5 najdziwniejszych teorii spiskowych dotyczących zamachów z 11 września 2001 roku

We wtorek 11 września 2001 roku o godzinie 8:45 dziewiętnastu terrorystów związanych z islamską grupą Al-Kaida przejęło cztery samoloty i przeprowadziło samobójcze ataki na Twin Towers WTC i Pentagon. Ataki te spowodowały ogromne zniszczenia i śmierć ponad 3000 osób, w tym 500 strażaków i policjantów. Wkrótce po zamachu, wiele osób zaczęło kwestionować oficjalne informacje. W skutek czego powstały liczne teorie spiskowe. W tym artykule przyjrzymy się 5 najczęściej powtarzanym teoriom i obalimy je, wykorzystując dostępne dowody.

Płonące paliwo lotnicze nie może stopić stali
Według tej teorii spiskowej, płonące paliwo lotnicze nie mogło stopić stali konstrukcyjnej, z której zbudowane były wieże i tym samym spowodować ich upadku. Chociaż paliwo lotnicze pali się w temperaturze 826 stopni C, nie musi palić się wystarczająco mocno, aby stopić stal. Stop ten w temperaturze 648 stopni C traci 50% swej wytrzymałości, a w 980 stopniach, aż 90%. Przejdź na następną stronę artykułu ab dowiedzieć się więcej.

Ponadto, większość samolotów zawiera duże ilości aluminium lotniczego, mieszaninę aluminium i magnezu, zwłaszcza na skrzydłach. Magnez spala się w temperaturze 3100 stopni, co wystarcza na stopienie nawet najbardziej trwałego materiału. W rzeczywistości płonący magnez jest na tyle gorący, że jest w stanie odparować większość metali, w tym stal konstrukcyjną. Jak wyjaśnia profesor Forman Williams: “Paliwo odrzutowe było tylko źródłem zapłonu. Stopione aluminium było odpowiedzialne za stałe ciepło, które ostatecznie osłabiło konstrukcję wież.

W Pentagon uderzył pocisk, a nie samolot
Zgodnie z powszechnie znanym argumentem, otwór w ścianie Pentagonu był zbyt mały, jak na uderzenie Boeinga 757. Z tego powodu wiele teorii spiskowych sugeruje, że w Pentagon uderzył kierowany pocisk. Prawda jest jednak bardziej prozaiczna. Samolot, który uderzył w budynek nigdy nie zostawi idealnego konturu. W przypadku Pentagonu, samolot rozbił się pod ostrym kątem, skrzydłem uderzając o Ziemię. Pozostałe części samolotu zostały zniszczone w wyniku uderzenia. Według symulacji reszta samolotu “wtopiła” się w betonową konstrukcję Pentagonu. Na następnej stronie znajdziesz więcej teorii spiskowych.

Teoretycy spiskowi często twierdzili, że w Pentagonie nie było pozostałości samolotu. Jednakże dowody wskazują inaczej. Wokół miejsca katastrofy rozrzuconych było wiele rozerwanych fragmentów samolotu, w tym części silnika i resztki sprzętu. Ponadto czarne skrzynki Boeinga 757 zostały znalezione kilka godzin po katastrofie.

Tajemniczy upadek budynku World Trade Center 7
Siedem godzin po upadku bliźniaczych wież, zawalił się 47 piętrowy budynek WTC 7. Według wielu teorii spiskowych, upadek budynku nie był spowodowany pożarem, a raczej kontrolowaną rozbiórką. W rzeczywistości Budynek 7 został uszkodzony przez upadające gruzy i pożar, który trawił wnętrze budynku przez siedem godzin. Ze względu na nieodwracalne szkody spowodowane pożarem i zniszczeniem południowej ściany budynku, WTC 7 runął na ziemię. Przejdź na następną stronę po więcej ciekawych informacji.

W ruinach WTC znaleziono ślady materiałów wybuchowych
Według domniemanych dowodów, w ruinach World Trade Center znaleziono ślady termitu, materiału wybuchowego. Materiał ten najczęściej służy do przeprowadzania kontrolowanych wyburzeń budynków, co według teorii miało miejsce 11-ego września. Na zdjęciach stalowych kolumn widać, że są cięte pod pewnym kątem. Teoretycy twierdzą, że taki sposób cięcia stali można otrzymać tylko w wyniku kontrolowanego cięcia, za pomocą termitu.

Zdjęcia, z których teoretycy biorą swoje twierdzenia pochodzą z października 2001 roku, kiedy to porządkowano miejsce zamachu. W tym czasie oczyszczano gruzowisko i jest prawdopodobne, że kolumny stalowe zostały ścięte narzędziami mechanicznymi. Natomiast termit po wybuchu tworzy nieregularny otwór o wielu bąblach i naciekach stopionego metalu. Nie ma on nic wspólnego z równym odcięciem metalowej kolumny. Na następnej stronie znajdziesz więcej ciekawych informacji.

Podczas upadku wież, widać pojedyncze wybuchy
Kiedy przyjrzymy się nagraniom podczas upadku wież, które krążą w Internecie, można zauważyć pojedyncze wyrzuty odłamków pyłu i gruzu. Teoretycy przypisują je kontrolowanemu wyburzaniu i jest to jeden z najbardziej bezpośrednich dowodów. Tę teorię można łatwo odrzucić. Jak większość biurowców, Twin Tower składał się głównie z pustych przestrzeni.

Po tym jak wieże zaczęły się zapadać, górne piętra spadały na niższe, tworząc tzw efekt domina. Pod wpływem ogromnego ciśnienia pomieszczenia biurowe nie wytrzymywały i wyrzucały w powietrze pył i gruz. Ciśnienie powietrza podczas upadku może nie wystarczyło na wybicie okna, ale na pewno było wystarczająco duże, aby wyrzucić pył przez już otwarte okno.
Źródło: historyrundown.com / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Zmarł na 90 minut, a po przebudzeniu ogłosił, że Niebo istnieje…