NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-09-14
1 Komentarz

5 najdziwniejszych zawodów świata

Podczas szukania pracy łatwo jest się natknąć na oferty, które budzą podziw i zażenowanie jednocześnie. Niektóre “profesje” są dość dziwne, jednak nie brakuje osób chętnych do ich wykonywania. Dla osób, którym znudził się tradycyjny sposób zarabiania pieniędzy proponujemy spróbować swoich sił w jednym z najdziwniejszych zawodów świata! Oto lista niezwykłych profesji, które naprawdę istnieją!

1. Ogrzewacz łóżek

Dla osób, które często korzystają z noclegu w hotelu mamy świetną wiadomość! Jeden z właścicieli hotelu wpadł na pomysł, aby na przyjazd gości łóżka były ciepłe i przytulne. Stąd też wziął się pomysł na wymyślenie nowego zawodu jakim jest ogrzewacz łóżek. Osoba zajmująca się profesjonalnym podgrzewaniem jest w stanie zarobić rocznie ponad 86 tysięcy złotych!

Kliknij dalej, aby sprawdzić jakie są pozostałe zawody!

2. Tester karmy dla zwierząt

Żywność dla zwierząt, podobnie jak produkty spożywane przez człowieka muszą spełniać odpowiednie normy. Dlatego też specjalnie na potrzeby producentów karmy dla zwierząt wymyślono zawód testera karmy. Tester wącha karmę, a następnie próbuje, czy wszystkie proporcje zostały odpowiednio zachowane. Za takie poświęcenie można zarobić rocznie około 100 tysięcy złotych.

3. Kontroler jakości chipsów

Zawód ten polega na usuwaniu z taśmy produkcyjnej przypalonych, połamanych lub niedosmażonych chipsów. Producenci znanych na całym świecie przekąsek nie mogą sobie pozwolić na to, aby do konsumentów trafiły produkty słabe jakościowo. Dlatego też, coraz więcej producentów zatrudnia kontrolerów jakości chipsów.

Przejdź dalej, aby dowiedzieć się więcej.

4. Poszukiwacz piłeczek golfowych

Dla osób pracujących w tym zawodzie powiedzenie “szukać igły w stogu siana” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Przecież ktoś musi szukać piłeczek, które podczas gry w golfa wpadły do wody lub wyleciały poza obszar pola golfowego. Osoba pracująca na tym stanowisku może się spodziewać rocznych zarobków w wysokości 130 tysięcy złotych.

5. Zastępca do kolejki

Jeden z najgorzej opłacanych zawodów to niewątpliwie zastępca do kolejki. Jego praca polega na staniu w kolejce za kogoś innego. Praca zdecydowanie banalnie prosta, jednak dla osób, które są cierpliwe. Niekiedy kolejki sięgają i kilkunastu metrów, a stać trzeba nocą i dniem. Za godzinę stania w kolejce otrzymuje się 120 zł. W przeciągu roku ponoć można się dorobić nawet 64 tysięcy złotych!

Źródło: Twitter / Giphy / StarStock

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Meghan Markle wydała 170 000 $ na kreacje podczas ostatniej podróży
Wiktoria Prokopowicz
Wiktoria Prokopowicz 22.09.2017, 05:13
Weronika Górecka idziemy na to