O co kamanPoradyNewsy

Opublikowane 2017-09-20
1 Komentarz

5 cech, które charakteryzują osobę inteligentną

Żyjemy w czasach, gdy jesteśmy otoczeni różnymi ludźmi. Czasem można odnieść wrażenie, że z osobami które spotykamy na co dzień, nie mamy o czym porozmawiać. W towarzystwie ciężko jest nam znaleźć kogoś z kim możemy pomówić o wspólnych tematach. Tymczasem wiele inteligentnych osób można znaleźć w swoim otoczeniu. Jak je rozpoznać? Czym się charakteryzują? Oto 5 cech, które wskazują na osobę inteligentną.

Praca nocą
Popularne jest twierdzenie, że inteligentne osoby pracują w ciągu dnia, a w nocy śpią. Jednak w oparciu o różne badania osoby, które wykonują swoją pracę późną nocą w rzeczywistości są bardzo inteligentne. Nie oznacza to, że jeśli zaczniesz pracować do późnej nocy nagle staniesz się inteligentniejszy. Niestety tak to nie działa. Taki tryb pracy przychodzi naturalnie niektórym osobom i właśnie je identyfikuje się jako inteligentne. Jakie pozostałe cechy określają osobę inteligentną? Sprawdź na następnej stronie.

Odpowiednie towarzystwo
“Z kim przestajesz takim się stajesz” brzmi staropolskie przysłowie. Jest w nim wiele prawdy, ponieważ to z kim przebywamy wpływa na to kim jesteśmy. Jeśli jesteś inteligentnym człowiekiem zauważysz, że w kręgu Twoich znajomych są osoby twórcze i inspirujące. Możesz z nimi porozmawiać na interesujące tematy. Jeżeli nie odnajdujesz się w towarzystwie, w którym przebywasz, czujesz się znudzony, to najwyższa pora na zmianę znajomych.

Wiedza
Każda bystra osoba powie, że wiedza jest jest niezbędna. Im więcej wiesz, tym będziesz lepszy i pewniej poczujesz się w pracy, którą wykonujesz. Dąż do zbierania nawet podstawowych informacji na każdy temat. Staraj się być na bieżąco w ostatnich wydarzeniach, wówczas będziesz mógł uczestniczyć w konwersacjach i nie wyjdziesz na ostatniego ignoranta, który nie ma pojęcia o świecie. Będziesz również czuć satysfakcję, kiedy wykorzystasz posiadaną wiedzę. Więcej cech znajdziesz na następnej stronie.

Samokrytyka
Wiele osób próbując zwiększyć swoje ego ignoruje swoje wady. Niezależnie od tego co robią, powiedzą sobie, że mają rację i są w tym najlepsi. inteligentni ludzie postępują zupełnie inaczej. Są całkowicie krytyczni wobec siebie. Wybierają każdą drobną wadę i ją analizują, próbują się jej pozbyć i osiągnąć perfekcję. Z tego powodu są to najbardziej uczciwi ludzie.

Rozwiązywanie problemów
Jedną z cech inteligentnych ludzi jest stawianie czoła własnym problemom. Nie szukają wymówek i nie czekają aż problem rozwiąże się sam. Starają się znaleźć rozwiązanie problemu. Staje się to ich priorytetem i najczęściej rozwiązują je samodzielnie. To właśnie główna cecha, którą posiadają osoby inteligentne. Więc jeśli ją masz, jesteś inteligentny!
Czy znajdujesz takie cechy u siebie?
Źródło: Twitter / http://curiousmob.com

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

11
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
9 najlepszych kopii fast foodów na świecie
Katarzyna Czaderska
Katarzyna Czaderska 28.09.2017, 05:13
Pracuję nocą(elokwencja mi się wówczas zwiększa i inteligencja, ciśnienie wzrasta), lubię ludzi "ubranych w inteligencję", jestem samokrytyczna. Najgorzej z tą wiedzą. Lubię się doskonalić, ale nieco zmęczona już jestem... To co?