NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-09-22
0 Komentarz

9 rzeczy niemożliwych do zrobienia dla zwykłego człowieka?

Człowiek to najbardziej inteligentna i zdolna istota, jaka żyje na powierzchni Ziemi. Pomimo tego ludzie muszą dużo pracować i ćwiczyć, aby osiągnąć doskonałość w różnych dziedzinach. Istnieje pewna grupa rzeczy, które tylko wybrańcy potrafią zrobić. Poniżej znajduje się lista na pozór błahych rzeczy, a jednak niemożliwych do wykonania dla prawie 90 % populacji ludności.

Złóżcie papier

Złóżcie papier

Prawdopodobnie takie wyzwanie wydaje się banalne, ale niewiele osób jest w stanie sobie z tym poradzić. Przygotujcie sobie kartkę papieru i spróbujcie ją złożyć na pół 7 razy. Choć na początku będzie to bardzo łatwe, to już przy piątym złożeniu wystąpią trudności. Światowy rekord został pobity przez uczniów pewnej szkoły, którym udało się złożyć kartkę papieru 13 razy.
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Poruszajcie palcami wskazującymi

Oczywiście nie jest to problem dla większości ludzi, ale kiedy zaczniemy to robić bardzo szybko, może to nie być takie proste jak się wydaje. Tylko 3 na 10 osób potrafi wykonać to zadanie. Należy wyciągnąć dłonie prosto przed siebie, a potem wysunąć palce wskazujące. Spróbujcie przesuwać palce w jednym kierunku zwiększając prędkość. Po pewnym czasie mimowolnie jeden z palców całkowicie zmieni kierunek.

Poruszajcie palcami wskazującymi

Rytm

To prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych wyzwań, jakie zgromadziliśmy w tym artykule. Czy wiecie, że tylko 1% populacji na całym świecie jest w stanie wykonać to zadanie bez większego problemu? Usiądźcie wygodnie, podnieście prawą stopę do góry i zataczajcie stopą koła w kierunku przeciwnym niż ruch wskazówek zegara. Jednocześnie spróbujcie ręką rysować ósemki na kartce papieru. Prawda, że trudne?
Więcej niemożliwych rzeczy znajduje się na kolejnej stronie

Rytm

Samo-łaskotanie

Dlaczego ludzie nie mogą się sami łaskotać? To pytanie długo pozostawało bez odpowiedzi. Dziś już wiadomo, że to nasz umysł jest odpowiedzialny za łaskotanie. Mózg doskonale wie, gdzie znajduje się nasza ręka i który fragment ciała będzie dotykać, stąd cała niespodzianka znika. Oczywiście w okolicach pach czy brzucha poczujemy delikatne mrowienie, ale to nie to samo kiedy ktoś nas łaskocze.

Nie mrugajcie przez minutę

To wyzwanie jest do zrealizowania tylko dla 20% ludzi, pozostałe 80% populacji twierdzi, że jest to niewykonalne. Każdy człowiek wykonuje od 15 do 20 mrugnięć na minutę. Jest to niezwykle ważne dla zdrowia oczu. Gałki oczne muszą być nieustannie nawilżane, zaś powieka pełni funkcję “wycieraczki przedniej szyby w samochodzie”.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przejdź na kolejną stronę

Ćwiczenia z językiem

Prawdopodobnie jako dzieci zawsze rywalizowaliście z kolegami, kto może jak najdalej wysunąć język i dotknąć nosa lub czubek łokcia. Prawdopodobnie tylko jedna osoba na sto jest w stanie to zrobić. Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim długość języka oraz długość kości ramienia, jeśli jest krótsza niż średnia wykonanie zadania wydaje się prawdopodobne.

Kichanie z otwartymi oczyma

Mimowolne kichanie oczyszcza układ oddechowy z wszelkich zanieczyszczeń. Jest mało realne, aby komuś udało się kichnąć bez zamykania oczu. Podczas kichnięcia powietrze, które jest wypychane z organizmu może osiągnąć prędkość do 120 km/h. Dlatego powieki zamykają się automatycznie zapewniając niezbędną ochronę naszym oczom.
Czy człowiek może poruszać uszami? Dowiesz się na kolejnej stronie

Palce

Kolejne zadanie dotyczy zginania palców. Okazuje się, że to też nie należy do łatwych wyzwań. Najpierw połóżcie dłoń na stole, następnie zegnijcie w dół palec środkowy. Spróbujcie teraz poruszyć kciukiem, palcem wskazującym i pozostałymi dwoma palcami. Proste? Niekoniecznie. Budowa ścięgien w dłoni może uniemożliwić niezależny ruch trzech palców.

Samo-łaskotanie

Poruszajcie uszami

Czy wiecie, że każdy z nas mógłby poruszać uszami? Wymaga to dużo ćwiczeń i praktyki, ale jest to możliwe. Inne zwierzęta, takie jak psy czy konie potrafią doskonale operować uszami, ale w przypadku ludzi ta cecha jest w zaniku. Jak wyglądają aktualne statystyki? 19,9% mężczyzn i 9,57 % kobiet potrafi kontrolować ruch swoich uszu.
Źródło: Twitter/ Pixabay/ StarStock
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 ciekawostek o gumie do żucia Bubbaloo!