O co kamanGwiazdyNewsy

Opublikowane 2017-09-25
2 Komentarz

7 aktorów, którzy odrzucili rolę w “Grze o Tron”

Od czasu debiutu w 2011 roku na kanale HBO serial “Gra o Tron” stał się ogromnym hitem. Oryginalny pilot serialu nie zachwycił widzów, ale późniejsze wprowadzone zmiany przeszły najśmielsze oczekiwania twórców. Początkowo Sieć HBO nie była w stanie przyciągnąć wielu znanych aktorów, którzy mogliby odegrać główne role. Uwierzysz, czy nie, ale kilku znakomitych aktorów przyznało się do odrzucania roli w serialu. Poznaj nazwiska 7 aktorów, którzy zrezygnowali z “Gry o Tron”.

Brian Cox
Ten brytyjski aktor filmowy i teatralny znany jest zwłaszcza z roli Agamemnona w filmie “Troja”. Aktor przyznał się z wycofania z roli w “Grze o Tron”. Przyczyną prawdopodobnie było zbyt małe wynagrodzenie. Choć Brian Cox nie ujawnił, jaką postać odgrywał by w serialu przyznał, że żałuje decyzji. Przyznał także, że stał się wielkim fanem “Gry o Tron”. Dodał jeszcze, że chciałby zagrać w serialu, jeśli sieć HBO jest nim nadal zainteresowana. Którzy aktorzy odrzucili rolę w "Grze o Tron"? Dowiedz się z następnej strony.

Dominic West
W 2012 roku Dominic West przyznał się w “The Huffington Post”, że kiedyś zaoferowano mu rolę w “Grze o Tron”, ale odrzucił ją ze względu na swoją rodzinę. Dzieci Dominica były małe i nie chciał rozstawać się z nimi na dłuższy czas. Przyjęcie roli, którą oferowano Dominicowi, wymagałaby przebywania w okolicach Reykjaviku w Islandii przez kilka miesięcy.

Gillian Anderson
Gwiazda popularnego serialu “Z archiwum X” przyznała, że w 2013 roku podjęła decyzję o odrzuceniu roli w “Grze o Tron” i w “Downtown Abbey”. Jej osiemnastoletnia wówczas córka nie mogła uwierzyć, że jej matka odrzuciła rolę w tak popularnych serialach. Gillian nie przyznała się jaką rolę miałaby odegrać, lecz powszechnie przypuszczano, że mogła to być rola Cersei Lannister. Kto jeszcze odrzucił rolę? Przejdź na następną stronę.

Jonathan Pryce
Jonathan Pryce został obsadzony jako High Sparrow w sezonie piątym “Gry o Tron”, ale w rzeczywistości nie był to pierwszy raz, kiedy został nominowany do roli. Aktor pierwotnie był widziany w roli w pierwszym sezonie serialu, ale odrzucił ją, ponieważ nie był fanem tego gatunku. Na szczęście, Pryce dostał drugą szansę i kilka lat później pojawił się w serialu jako High Sparrow.

Mark Strong
Mark nigdy nie komentował “swojej prawie” roli w “Grze o Tron”, lecz spekulacje na jego temat stawiały go na pierwszy miejscu w roli Stannisa Baratheona, która to postać pojawiła się w drugim sezonie. Ostatecznie Strong wycofał się dla głównej roli w serialu “Low Winter Sun” dla stacji AMC. Na nieszczęście aktora serial zdjęto z anteny po pierwszym sezonie. W tym czasie rolę Stannisa dostał Stephen Dillane. Dowiedź się kto jeszcze odmówił udziału w popularnym serialu, przejdź na następną stronę.

Perdita Weeks
Perdita zagrała Mary Boleyn w filmie “Tudorowie” stacji Showtime. Jej doświadczenie w tym dramacie pomogło jej zagrać ulubienicę Edmure Tully, Roslin Frey w “Grze o Tron”. Aktorka musiała zrezygnować z roli, ponieważ zachodził konflikt z innym projektem. Kiedy drugi projekt nie wypalił, Perdita poprosiła producentów o rolę w serialu, niestety została już zastąpiona przez Alexandrę Dowling.

Ray Stevenson
W 2015 roku Ray Stevenson potwierdził, że proponowano mu rolę w “Grze o Tron”. Aktor odrzucił ją, ponieważ czuł, że zostałby włączony do serialu zbyt późno, aby zrobić duże na widzach. Ray nie ujawnił jaką rolę otrzymał. Przyznał również, że długa rozłąka z rodziną na 4-6 miesięcy byłaby dla niego zbyt trudna.
Źródło: cheatsheet.com / Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

7
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami
Grzegorz Nonszalancki
Grzegorz Nonszalancki 10.10.2017, 05:13
Stronga i Stevensona bardzo lubię. Nie wiem czy to prawda ale no.. szkoda by było.
Lena Michalik
Lena Michalik 10.10.2017, 05:13
Luzik arbuzik lajcik gigabajcik