Niewiarygodne

Opublikowane 2017-09-26
0 Komentarz

Historyczne wydarzenia i The Simpsons

Simpsonowie to amerykański serial komediowy wymyślony przez Matta Groeninga, który był emitowany przez stację FOX. Jak większość osób wie, serial opowiada zabawną historię rodziny: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Akcja serialu toczy się głównie w fikcyjnym miasteczku o nazwie Springfield. Początkowo bohaterowie porozumiewali się w języku angielskim, jednak po odniesieniu znacznego sukcesu serial nagrano w kilku innych językach.

Historyczne wydarzenia i The Simpsons 1

Od czasu emisji pierwszego odcinka “The Simpsons”, zabawna rodzina zyskała grono fanów na całym świecie! Pierwszy odcinek został wyemitowany 17 grudnia 1989 roku. Od tego czasu nagrano 28 serii i 618 odcinków. Emisja pierwszego legalnego odcinka w Polsce była możliwa dopiero w latach 1994-1995. Sezon 1,2 i 3 emitowany był w kolejności takiej, jak produkcja serialu.

Kliknij dalej i dowiedz się więcej o rodzinie Simpsonów!

Oprócz popularnego na całym świecie serialu, w sklepach pojawiło się mnóstwo gadżetów związanych z Simpsonami. W popularnych sieciówkach możemy kupić koszulki z Simpsonami. W sklepach z elektroniką z łatwością możemy dostać gry zatytułowane "Simpsons: Road Rage", "Simpsons: Hit & Run" i "The Simpsons Game".

Jak się jednak okazuje, twórcom popularnego serialu udało się przewidzieć przyszłość! W roku 2000 opublikowano kolejny odcinek serialu zatytułowany “Bart to the Future” możemy dowiedzieć się co nastąpi za kilkanaście lat. W tym właśnie odcinku Lisa zostaje prezydentem USA i siedząc w owalnym gabinecie wypowiada słowa “We’ve inherited quite a budget crunch from President Trump.”

Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej o historycznych wydarzeniach związanych z rodziną Simpsonów!

Spotkanie Nixona z Elvisem

Tajemnicze spotkanie, które odbyło się pomiędzy byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Richardem Nixonem, a znanym piosenkarzem Elvisem Presleyem również stało się motywem do stworzenia jednego z epizodów w odcinku. Jak wiemy, Richard Nixon był 37 prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1969-1974. Elvis Presley to oczywiście niekwestionowany “Król Rock and Rolla”.

Gang z masztem na plaży

Każdy fan serialu “The Simpsons” doskonale pamięta scenę, gdy Bart i jego gang wchodzą na plażę i wbijają maszt. Oryginalne zdjęcie przedstawia sześciu amerykańskich żołnierzy podnoszących banderę, którzy wkroczyli na Mount Suribachi w lutym 1945 roku. Iwo Jima była miejscem strategicznym podczas II wojny światowej, a system bunkrów i podziemny tunel był na celowniku amerykanów.

Kliknij dalej i sprawdź, co jeszcze znajduje się w Simpsonach!

Bart “model”

Z ręką na biodrze mały Bart wygląda dosłownie jak modelka. Oczywiście nie jest to przypadek, gdyż twórcy serii oparli jego pozę, na legendarnej już pozie Betty Grable. W czasie II wojny światowej amerykańska aktorka i tancerka była jedną z najpiękniejszych kobiet. Jej piękne nogi widnieją na kilku fotografiach, jednak zdjęcie z 1943 roku do złudzenia przypomina pozę Barta.

Spotkanie Nixona z Elvisem

Jak się okazuje niektóre wydarzenia mają swoje odzwierciedlenie w tak popularnym serialu jak Simpsonowie. Dzięki tak ogromnej popularności amerykańskiego serialu animowanego, który opowiada o przeciętnym życiu ówczesnej rodziny mieszkającej na przedmieściach amerykańskiego miasteczka, możemy cofnąć się do lat 90. XX wieku.

Źródła: Twitter / Wikimedia / Starstock

Czy uważasz, że Simpsonowie są nadal tak popularni jak w latach 90. XX wieku? Podziel się swoją opinią, a artykuł udostępnij na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?