Niewiarygodne

Opublikowane 2017-09-26
0 Komentarz

Historyczne wydarzenia i The Simpsons

Simpsonowie to amerykański serial komediowy wymyślony przez Matta Groeninga, który był emitowany przez stację FOX. Jak większość osób wie, serial opowiada zabawną historię rodziny: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Akcja serialu toczy się głównie w fikcyjnym miasteczku o nazwie Springfield. Początkowo bohaterowie porozumiewali się w języku angielskim, jednak po odniesieniu znacznego sukcesu serial nagrano w kilku innych językach.

Od czasu emisji pierwszego odcinka “The Simpsons”, zabawna rodzina zyskała grono fanów na całym świecie! Pierwszy odcinek został wyemitowany 17 grudnia 1989 roku. Od tego czasu nagrano 28 serii i 618 odcinków. Emisja pierwszego legalnego odcinka w Polsce była możliwa dopiero w latach 1994-1995. Sezon 1,2 i 3 emitowany był w kolejności takiej, jak produkcja serialu.

Kliknij dalej i dowiedz się więcej o rodzinie Simpsonów!

Oprócz popularnego na całym świecie serialu, w sklepach pojawiło się mnóstwo gadżetów związanych z Simpsonami. W popularnych sieciówkach możemy kupić koszulki z Simpsonami. W sklepach z elektroniką z łatwością możemy dostać gry zatytułowane "Simpsons: Road Rage", "Simpsons: Hit & Run" i "The Simpsons Game".

Jak się jednak okazuje, twórcom popularnego serialu udało się przewidzieć przyszłość! W roku 2000 opublikowano kolejny odcinek serialu zatytułowany “Bart to the Future” możemy dowiedzieć się co nastąpi za kilkanaście lat. W tym właśnie odcinku Lisa zostaje prezydentem USA i siedząc w owalnym gabinecie wypowiada słowa “We’ve inherited quite a budget crunch from President Trump.”

Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej o historycznych wydarzeniach związanych z rodziną Simpsonów!

Spotkanie Nixona z Elvisem

Tajemnicze spotkanie, które odbyło się pomiędzy byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Richardem Nixonem, a znanym piosenkarzem Elvisem Presleyem również stało się motywem do stworzenia jednego z epizodów w odcinku. Jak wiemy, Richard Nixon był 37 prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1969-1974. Elvis Presley to oczywiście niekwestionowany “Król Rock and Rolla”.

Gang z masztem na plaży

Każdy fan serialu “The Simpsons” doskonale pamięta scenę, gdy Bart i jego gang wchodzą na plażę i wbijają maszt. Oryginalne zdjęcie przedstawia sześciu amerykańskich żołnierzy podnoszących banderę, którzy wkroczyli na Mount Suribachi w lutym 1945 roku. Iwo Jima była miejscem strategicznym podczas II wojny światowej, a system bunkrów i podziemny tunel był na celowniku amerykanów.

Kliknij dalej i sprawdź, co jeszcze znajduje się w Simpsonach!

Bart “model”

Z ręką na biodrze mały Bart wygląda dosłownie jak modelka. Oczywiście nie jest to przypadek, gdyż twórcy serii oparli jego pozę, na legendarnej już pozie Betty Grable. W czasie II wojny światowej amerykańska aktorka i tancerka była jedną z najpiękniejszych kobiet. Jej piękne nogi widnieją na kilku fotografiach, jednak zdjęcie z 1943 roku do złudzenia przypomina pozę Barta.

Jak się okazuje niektóre wydarzenia mają swoje odzwierciedlenie w tak popularnym serialu jak Simpsonowie. Dzięki tak ogromnej popularności amerykańskiego serialu animowanego, który opowiada o przeciętnym życiu ówczesnej rodziny mieszkającej na przedmieściach amerykańskiego miasteczka, możemy cofnąć się do lat 90. XX wieku.

Źródła: Twitter / Wikimedia / Starstock

Czy uważasz, że Simpsonowie są nadal tak popularni jak w latach 90. XX wieku? Podziel się swoją opinią, a artykuł udostępnij na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Zmarł na 90 minut, a po przebudzeniu ogłosił, że Niebo istnieje…