NiewiarygodneGwiazdy

Opublikowane 2017-09-28
1 Komentarz

7 nieznanych faktów na temat “Gry o tron”

“Gra o tron” to jeden z ulubionych seriali telewizyjnych wszech czasów. Epicka i intrygująca produkcja fantasy jest jednym z największych hitów współczesnej pop-kultury. Każdy słyszał o “Grze o tron”, nawet jeśli jej nie ogląda. Ledwo zakończyła się emisja sezonu siódmego, a już wszyscy fani z niecierpliwością wyczekują kolejnego. Aby umilić ten czas zebraliśmy kilka nieznanych faktów dotyczących serialu.

Smoki i gęsi

Jeśli ktoś z Was został kiedykolwiek zaatakowany przez stado gęsi, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mogą być niebezpieczne. Ale na pewno nie przypominają smoków, prawda? Otóż innego zdania byli twórcy efektów specjalnych ze studia Pixomondo, którzy właśnie zainspirowali się gęsiami przy tworzeniu “dzieci” Daenerys. Graficy obserwowali również nietoperze i koty, aby nadać realizmu ruchom cyfrowo utworzonych smoków.
Chcesz poznać przepowiednię? Przejdź na kolejną stronę

Przepowiednia w pierwszym odcinku

Pewnie niektórzy zdążyli już zapomnieć wydarzenia z pierwszego sezonu. W pierwszym odcinku Ned Stark znajduje martwego wilkora przebitego rogiem jelenia. Dziś już wiemy, że wilkor reprezentował jego samego. Nieopodal ciała zwierzęcia znajdował się martwy jeleń, który miał symbolizować Joffrey’a Baratheona. Jak wiadomo, syn Cercei nie zasiadał długo na tronie.

Przyjaźń na planie

Pomimo tego, że serialowe postacie nie pałają do siebie sympatią, a nawet najchętniej skróciliby przeciwnika o głowę, tak w życiu prywatnym obsada serialu uwielbia swoich partnerów z planu zdjęciowego. Cercei i Tyron, czyli Lena Headay i Peter Dinklage są najlepszymi przyjaciółmi. Zaś Sophie Turner i Maisie Williams ( Sansa i Arya Stark) nawet poza planem zdjęciowym nazywają się siostrami.
Co mają ze sobą wspólnego Daenerys i ślimaki? Dowiesz się na kolejnej stronie

Matka ślimaków

W 2013 roku naukowcy odkryli nowy gatunek morskich ślimaków u wybrzeży Brazylii. Felipe de Vasconescelos Silva, Victor Manuel De Azevedoa i Helena Matthews-Cascona nazwali nowo odkryte stworzonka Tritonia khaleesi. Ślimaki swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu srebrzystemu paskowi na plecach, który naukowcom skojarzył się z białym warkoczem Daenerys.

Niewidomy Aemon Targaryen

Peter Vaughan, aktor wcielający się w rolę maestra Aemona, był również niewidomy poza planem filmowym. Vaughan występował w serialu od 2011 roku. Zmarł w wieku 93 lat. Aktor wyznawał, że zamierza grać tak długo jak to tylko możliwe. “ Dopóki jestem zdrowy, a propozycje filmowe pojawiają się, mam zamiar kontynuować karierę”- mówił sędziwy Vaughan.
Czy trudno wymówić słowo "hodor"? Dowiesz się na kolejnej stronie

Hodor

Aktor, Kristian Nairn, wcielający się w rolę Hodora raczej nie miał problemu z nauczeniem się swojej kwestii. Jego dialogi ograniczały się do wypowiadania słowa “hodor”, ale jak sam przyznał nie było to takie łatwe. Musiał nauczyć się mówić Hodor na 70 sposobów: jest zły Hodor, szczęśliwy Hodor, przerażony Hodor, smutny Hodor, ciekawski Hodor, nieśmiały Hodor…

Kostiumy

Nawet ubrania głównych bohaterów zawierają sekretne symbole. Michelle Carragher oraz Michelle Clapton, odpowiedzialne za kostiumy w “Grze o tron”, ukryły wiadomość w sukni ślubnej Sansy ( chodzi oczywiście o ślub z Tyronem). Szata dziewczyny ozdobiona jest z przodu wilkiem i rybami na znak przynależności do domu Tullych i Starków, zaś na plecach znajduje się lew-symbol przynależności do Lannisterów.
Źródło: Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Kim jest Rami Malek, aktor grający legendarnego Freddiego Mercury?
Dorota Sienkiewicz
Dorota Sienkiewicz 06.10.2017, 05:13
Przepowiednia z martwym wilkorem i jeleniem nie dotyczyła Joffrey’a który przecież nie był prawdziwym synem króla. Przepowiednia dotyczyła Neda i Roberta. Ned zginął z powodu Roberta a Robert z powodu Neda