NiewiarygodneGwiazdy

Opublikowane 2017-10-03
0 Komentarz

Aktorzy, którzy ucierpieli na planie filmowym

Zawód aktora to ciężki kawałek chleba. Praca na planie filmowym to czasem seria niebezpiecznych zdarzeń, które mogą skończyć się naprawdę źle. Wielu aktorów chętnie poświęca się dla roli i rezygnuje z pomocy kaskaderów, co w efekcie kończy się stłuczeniami, utratą zębów czy złamanymi żebrami. Którzy gwiazdorzy najbardziej ucierpieli w trakcie kręcenia filmów?

Jackie Chan

Jackie Chan jest znany z tego, że właściwie nie korzysta z pomocy kaskaderów i we wszystkich niebezpiecznych scenach występuje we własnej osobie. Aktor ma na swoim koncie wszelkie możliwe kontuzje. Miał już złamany nos, połamane palce, zwichniętą kostkę czy wybite biodro. W wieku 62 lat aktor nadal pozostaje aktywny. Wciąż produkowane są filmy z jego udziałem.
Chcesz wiedzieć więcej o wypadkach na planie filmowym? Przejdź na kolejną stronę

Sylvester Stallone

Weteran filmów akcji na pewno ma wiele do powiedzenia na temat siniaków, stłuczeń i złamanych kości na planie filmowym. W którymś z wywiadów aktor zażartował, że ocenia jakość filmów przez intensywność obrażeń ciała. Walka na planie filmu “Niezniszczalni 3” zakończyła się wizytą w szpitalu i szeregiem skomplikowanych operacji. Aktorowi wstawiono metalowy dysk.

Bruce Willis

Bruce Willis również ucierpiał na planie filmowym. Strzelanina w jednej z części “Szklanej pułapki” pozbawiła aktora w ⅔ słuchu. Broń wystrzeliła blisko jego lewego ucha. Jego córka Rumer dodaje, że ojciec nigdy nie jest gadatliwy w trakcie premiery filmu ,ponieważ skupia się na tym, aby usłyszeć pytania dziennikarzy. Bycie gwiazdą kina sensacyjnego wcale nie jest takie proste.
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Michelle Yeoh

“Przyczajony tygrys, ukryty smok” to film, który zachwyca niewiarygodną choreografią kaskaderską. Aktorka wspomina, że niektóre sceny walki wymagały od niej bardzo intensywnych treningów. W trakcie filmowania jednej z nich bardzo niefortunnie wylądowała na podłodze, co zakończyło się zerwaniem więzadeł krzyżowych. Yeoh z planu filmowego trafiła do szpitala. Po operacji czekały ją jeszcze miesiące intensywnej rehabilitacji.

Daniel Craig

Rola Jamesa Bonda nie należy do najłatwiejszych. Każdy aktor, który wcielał się w postać agenta Jej Królewskiej Mości musiał przygotować się na szereg niebezpiecznych scen. Nie inaczej było w przypadku Daniela Craiga. W “Casino Royale” prawie stracił przednie zęby, zaś w “Spectre” poważnie uszkodził kolano. Wymagany był zabieg i 6 miesięcy rehabilitacji. Aktor jednak nie chciał przerywać zdjęć na tak długo i grał z kontuzjowanym kolanem.
Kto jeszcze ucierpiał na planie filmowym? Sprawdź na kolejnej stronie

Angelina Jolie

Aby zagrać agentkę CIA w filmie “Salt” Jolie tygodniami trenowała sztuki walki. Była to kombinacja tajskiego boksu z krav magą. Gwiazda również ćwiczyła chodzenie po krawędzi dachu 12-piętrowego budynku i skoki na poruszającą się ciężarówkę. Jednak poważnego urazu głowy doznała w trakcie filmowania sceny na twardym podłożu. Aktorka trafiła do szpitala, jednak po kilku godzinach wróciła na plan.

Tom Cruise

Jak wiadomo Tom Cruise słynie z szalonych popisów kaskaderskich. Dochodzi nawet do tego, że firmy ubezpieczeniowe nie chcą brać za niego odpowiedzialności. Oczywiście aktor również ma długą listę stłuczeń i kontuzji, jakie odniósł na planie. W trakcie kręcenia “Mission Impossible 6” Cruise skakał z dachu jednego budynku na drugi i z dużym impetem uderzył w gzyms budowli. Zdjęć jednak nie przerwano. Aktor grał dalej wyraźnie utykając.

Harrison Ford

Słynny Han Solo uległ wypadkowi na planie siódmej części “Gwiezdnych Wojen”. Do incydentu doszło w 2014 roku. Aktora uderzyły ciężkie hydrauliczne drzwi Sokoła Milenium, statku kosmicznego należącego do głównego bohatera. Gwiazdor złamał nogę w dwóch miejscach. Niestety, zdjęcia na czas rehabilitacji Harrisona Forda zostały przerwane. Sprawa trafiła nawet do sądu, ponieważ bezpieczeństwo aktorów, które jest priorytetem na planie filmowym nie zostało zachowane.
Źródło: Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
9 najlepszych kopii fast foodów na świecie