NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-10-06
0 Komentarz

4 pomocne wskazówki, aby pokochać samego siebie

Prawdopodobnie nie ma osoby, która w pewnym momencie życia nie chciała, aby ktoś się w niej zakochał. Niektóre zdesperowane kobiety są w stanie zrobić naprawdę wiele, aby zdobyć miłość. Niestety nikt im nie powiedział, że prawdziwa miłość zaczyna się od miłości własnej. Jedynym skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi i uczucia innych osób jest kochanie samego siebie.

Rób tylko to, co lubisz

Tylko postępując w ten sposób będziesz mogła upewnić się, że to co robisz, jest dla Ciebie miłe. Jeśli nie chodzisz codziennie do pracy marzeń, albo nie odnosisz spektakularnego sukcesu w swojej dziedzinie może być Ci trudno poczuć miłość do samego siebie. Poznaj swoje prawdziwe potrzeby i odpowiedz sobie na kilka pytań. Czy chcesz spędzić resztę życia na robieniu rzeczy, których nie lubisz? Czy raczej wolisz odmienić swój los?
Co jeszcze dla siebie możesz zrobić? Sprawdź na następnej stronie

Czy Twój styl życia Ci odpowiada? Być może w którymś momencie straciłaś chęć do życia z pasją. Jeśli tak jest, nie rozpaczaj. Najwyraźniej nadszedł czas, aby wypróbować nowe rzeczy i odkryć nieznane kierunki. Może nawet nie jesteś świadoma swoich ukrytych talentów. Nikt nie powiedział, że powinnaś spędzić całe życie na jednym stanowisku pracy.

Znajdź nowe hobby

Czasem nie musisz szukać daleko, aby znaleźć dobrą alternatywę: zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najlepsze! Spróbuj odnaleźć to, co najbardziej lubisz robić i nie zawahaj się, aby podążyć tą drogą. Zacznij być szczęśliwa. W niektórych przypadkach to nasze hobby sprawia, pozytywnie zmienia się nasz nastrój. Jeśli jeszcze nie masz żadnego ulubionego zajęcia, być może nadszedł najwyższy czas na odnalezienie go.
Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź na kolejną stronę

Przykłady są niezliczone: możesz być świetna w nowo odkrytej dyscyplinie sportowej. Być może będzie bardziej pociągało Cię malowanie lub pisanie osobistego dziennika. Ważne jest to, aby odnaleźć coś, co sprawia Ci radość. Jedyne, co musisz zrobić, to zacząć szukać. Poziom zadowolenia i dobrej energii wzrośnie, a za tym pójdzie również większa miłość własna.

Zacznij dbać o swoje ciało

W powiedzeniu “w zdrowym ciele zdrowy duch” jest dużo prawdy. Trudno zachować radość i optymizm, kiedy nasze ciało choruje, albo cierpi na niedostateczną ilość ruchu. Nasz stan umysłu jest nierozerwalnie związany z naszym fizycznym stanem. Zwrócenie uwagi na potrzeby organizmu również w dużym stopniu wpłynie na miłość własną. Koniecznym wydaje się dbanie o nasze ciała, w taki sposób, na jakie zasługują.
Więcej porad na kolejnej stronie

Spróbuj znaleźć taką dyscyplinę sportu, którą pokochasz i dzięki, której zaczniesz wyglądać bardziej promiennie niż kiedykolwiek. Możesz zacząć biegać, tańczyć, zapisać się na pilates albo zajęcia na siłowni. Regularny wysiłek fizyczny wpłynie pozytywnie na nastrój, podniesie poziom endorfin i dotleni organizm. Poprawi się również jakość Twojego snu.

Poznaj samą siebie

Wreszcie następuje taki moment, kiedy musimy zaakceptować to kim jesteśmy, razem ze swoimi wadami i zaletami. Akceptacja całej osobowości odgrywa kluczową rolę na drodze miłości do samej siebie. Tylko wtedy, gdy żyjemy w zgodzie ze sobą i własną tożsamością możemy uznać się za kompletne osoby i być dumne z samych siebie. To nie jest takie trudne jak się wydaje.

I na koniec pozostaje do rozważenia zdanie: ” Jedyna i największa miłość, która trwa przez całe życie to miłość do samego siebie”. Jeśli w pełni zrozumiesz powyższe przesłanie, nie powinnaś mieć problemu z odnalezieniem drogi do szczęścia. Osoba, która kocha samą siebie i akceptuje się w pełni, staje się również ogromnie atrakcyjna dla innych osób.
Źródło: StarStock/Twitter
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...