NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-10-09
10 Komentarz

Jak odkochać się szybko i bezboleśnie?

Miłość ma być pięknym uczuciem, które przynosi szczęście i chwile spełnienia. Niestety, rzeczywistość bywa zupełnie inna. Możesz zakochać się w człowieku, który do Ciebie nie pasuje, albo zostaniesz odrzucona przez swojego wybranka. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod, które pomogą poradzić sobie z niefortunnym uczuciem. Eksperci od nieszczęśliwych, miłosnych wypadków mają kilka porad.

Miłość i uzależnienie

Jest kilka powodów dla których warto odkochać się w kimś. Najważniejszy z nich jest taki, że jesteś źle traktowana w związku i miłość przekształciła się w uzależnienie od drugiej osoby. Miłość najczęściej sprawia, że czujemy się pozbawieni kontroli, na szczęście liczne badania psychologiczne pokazują, że istnieją sposoby mogące pomóc w okiełznaniu tego “dzikiego” uczucia.
Dowiedz się więcej o uczuciach na kolejnej stronie

Pozbądź się wspomnień

Według ekspertów za uczucia intensywnej miłości odpowiadają te obszary mózgu, które są odpowiedzialne za system nagród. Najwyraźniej miłość aktywuje te części naszego mózgu, które działają u osób uzależnionych od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dlatego badacze zalecają w przypadku nieszczęśliwej miłości postępować tak samo jak w przypadku walki z uzależnieniem. Nie dzwoń do ukochanego, nie szukaj go w internecie, nie śledź go.

Skończ z obsesją

Jeśli chcesz przestać myśleć o danej osobie, całkowicie musisz pozbyć się wszystkich przedmiotów z nią związanych. Ale co zrobić, jeśli trudno pozbyć się natrętnych myśli o kimś? Eksperci radzą, aby skupić się na negatywnych cechach ukochanego. W ten sposób, w dłuższej perspektywie zdasz sobie sprawę z tego, jaka jesteś szczęśliwa, że zakończyłaś ten związek.
Chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak się odkochać? Przejdź na kolejną stronę

Zmień obiekt uczuć

Innym sposobem na zapomnienie o kimś jest zaangażowanie się w nową znajomość. Trudno poświęcać uwagę dwóm osobom naraz. Pamiętaj jednak o tym, że przejściowe znajomości bywają często nietrwałe, ale mogą być doskonałym pomostem między poważnymi związkami. Ważne jest, abyś uwolniła się z obsesji względem byłego partnera.

Znajdź sobie zajęcie

Być może nie znajdziesz od razu nowego partnera, czy kolejną miłość. Ale możesz w tym czasie postawić na zabawę. Spróbuj czegoś nowego, zapisz się na jakiś kurs, wybierz się do kina. Rozrywka, praca, studia, wszelkie zajęcia, które zajmują czas, będą godne polecenia w momencie, kiedy postanowisz zapomnieć o swoim byłym partnerze. Zdaniem ekspertów najlepiej pozostać w ruchu po zerwaniu.
Znajdź więcej porad na kolejnej stronie

Daj sobie czas

Słynne powiedzenie:“Czas goi rany” jest jak najbardziej prawdziwe i to na poziomie neurologicznym. Aby jakoś przetrwać te kilka najgorszych tygodni po rozstaniu poproś przyjaciół o pomoc. Zwykła rozmowa czy przytulenie przez bliską osobę wpłynie na Ciebie uspokajająco.Musisz również zadbać o właściwy poziom hormonów, a zwłaszcza dopaminy.

Unikaj kontaktu

Wreszcie, na koniec, ostatnia rada. Jeśli chcesz zapomnieć całkowicie o swoim byłym partnerze unikaj jakiegokolwiek kontaktu. W tym przypadku eksperci nawet nakazują unikanie kontaktu wzrokowego w razie spotkania z byłym partnerem, ponieważ może to stymulować niepotrzebne uczucia. Stan zakochania, na szczęście, nie trwa wiecznie i masz szansę wyjść z tego w miarę szybko.
Źródło: StarStock
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku i podziel się opinią!

6
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Wszystko o Spice Girls i ich powrocie na scenę!
Marysia Trukawka
Marysia Trukawka 13.10.2017, 05:13
Weronika Jaroszewska
Krzysztof Machol
Krzysztof Machol 13.10.2017, 05:13
"Nigdy cię nie zapomnę przez miesiąc". Działa.
Kasia Żarek
Kasia Żarek 13.10.2017, 05:13
Ogarnij sie! Będzie dobrze!
Weronika Szymańska
Weronika Szymańska 13.10.2017, 05:13
Julia Aleksandra Nadlewska przeczytaj sobie
Tomuś Jacuś Donacjan Siarecki
Tomuś Jacuś Donacjan Siarecki 12.10.2017, 05:13
Boli rok może dwa i przestaje
Maja Wojtasik
Maja Wojtasik 12.10.2017, 05:13
Wiktoria przyda sie nam
Hanna Lerka
Hanna Lerka 12.10.2017, 05:13
Madzia Nowak cos for me
Jula Parys
Jula Parys 12.10.2017, 05:13
Pola no te posty to mnie dziś zadziwiają
Pola Pytkowska
Pola Pytkowska 12.10.2017, 05:13
Osz kurde przyda sie
Pola Pytkowska
Pola Pytkowska 12.10.2017, 05:13
Osz kurde przyda sie
Alicja Kulak
Alicja Kulak 12.10.2017, 05:13
Emilia trzeba to gdzieś zapisać