O co kamanPoradyZdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-10-09
0 Komentarz

5 sposobów w jakie ciało reaguje na rozstanie

Rozstania są trudne dla każdego. Jedni otrząsają się z niego dość szybko, a jeszcze inni potrzebują więcej czasu. W tym szalonym okresie nasze emocje i stres buzują mając bezpośredni wpływ na nasze ciało. Wydawać by się mogło, że umysł i ciało nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak. Ciało również reaguje na zakończoną relację. W jaki sposób? Oto 5 sposobów w jaki organizm okazuje emocje.

Lęki i problemy ze snem
Ludzie są zaprogramowani, aby żyć w społeczności, potrzebują kontaktu z ludźmi. Kiedy stracimy bliską nam osobę, czujemy ból i niepokój. Ciągłe zamartwianie się wywołuje lęki i problem ze snem. Objawy te są podobne do odstawienia używek. W końcu badania naukowe dowiodły, że ból po zerwaniu aktywuje tę samą część mózgu, która jest stymulowana przy uzależnieniu od kokainy. W jaki sposób ciało informuje nas o rozstaniu? Sprawdź na następnej stronie.

Ból w klatce piersiowej
Badania także wykazały, że po rozstaniu ciało wysyła sygnały nerwowe powiązane z rzeczywistym bólem fizycznym. Identyczne sygnały są wysyłane, gdy oparzymy się gorącym napojem lub się poparzymy. Ból spowodowany przez emocje może pojawić się w klatce piersiowej lub odczuwalnym i prawdziwym bólem serca. U osób cierpiących na choroby serca ciężkie rozstanie może objawić się arytmią lub zawałem.

Problemy skórne
Ból po rozstaniu może nawet prowadzić do depresji. Wytwarzany hormon stresu może wpłynąć na wygląd skóry, a co za tym idzie może pojawić się trądzik oraz nawet zaczną wypadać włosy. Stosowanie różnych środków pielęgnacyjnych może na niewiele się zdać, gdyż najpierw należy uporać się z emocjami. Zobacz na następnej w jaki sposób ciało reaguje na rozstanie.

Ból mięśni
W okresie rozstania, w czasie przygnębienia ludzie są bardziej skłonni do obrażeń niż zwykle. Podczas ciągłego stresu mogą pojawić się mimowolne skurcze mięśni powodując ból w różnych częściach ciała. Pozwól sobie na żal i wypłakanie się. Wyrzucenie z siebie złych emocji przyniesie szybkie ukojenie bólu nie tylko emocjonalnego, lecz także fizycznego.

Utrata apetytu bądź przybranie na wadze
Po rozstaniu wiele osób doświadcza problemów z apetytem, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do nadwagi bądź otyłości. Ze względu na stres, komórki stają się mniej wrażliwe na insulinę, a ciało zaczyna produkować jej coraz więcej, przyspieszając gromadzenie się tłuszczu. Stres zakłóca także pracę przewodu pokarmowego powodując bóle brzucha i biegunkę.
Źródło: brightside.me / unsplash

Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Kim jest Rami Malek, aktor grający legendarnego Freddiego Mercury?