Niewiarygodne

Opublikowane 2017-10-11
0 Komentarz

Fascynujące historie ukryte na starych zdjęciach...

Dziś myślimy, że ludzie są zwariowani i mają obsesje na punkcie robienia zdjęć. Prawda jest taka, że od momentu wynalezienia aparatu fotograficznego możemy prześledzić wiele ciekawych zdjęć, których historia raz na zawsze zapisała się w naszej pamięci. Niektóre zdjęcia przywołują pewne wspomnienia, które są związane z niezwykłymi i interesującymi wydarzeniami. Poniżej znajdziecie jeden z pierwszych przykładów zdjęć, które przedstawia pierwszego klauna Ronalda McDonalda z 1963 roku.

Alfred Hitchcock i lew MGM

Na jednym z pierwszych zdjęć możemy zobaczyć Alfreda Hitchcocka, jednego z najlepszych reżyserów i producentów filmowych w historii kina. Hitchcock zmarł w 1980 roku, jednak podczas swojego życia odniósł niebywały sukces. Na zdjęciu znajdującym się poniżej widzimy Alfreda Hitchcocka pijącego herbatę z maskotką hollywoodzkiego studia “Metro-Goldwyn-Mayer”.
Przejdź na następną stronę, aby zapoznać się z historią pozostałych zdjęć.

R2-D2 i Kenny Baker

Nawet jeśli wierzysz, że R2-D2 jest prawdziwym droidem, to po zobaczeniu tego zdjęcia stwierdzisz inaczej. We wnętrzu jednego z bohaterów “Gwiezdnych wojen” siedział Kenny Baker, brytyjski aktor, który cierpiał na karłowatość. Na zdjęciu możemy zobaczyć Kennego jedzącego kanapkę podczas nagrywania “Gwiezdnych wojen”. Aktor zmarł w 2016 roku w wieku 82 lat.

Spaghetti

Na następnym zdjęciu widzimy trzy piękne kobiety siedzące przy stole, na którym znajdują się talerze ze spaghetti. Po wnikliwej analizie zdjęcia możemy wywnioskować, że zdjęcie to zostało zrobione podczas konkursu “Spaghetti Swooshing Queen”. Konkurs ten polegał na jak najszybszym zjedzeniu talerza pełnego spaghetti bez użycia rąk. Zawody te były wyjątkowo popularne w latach czterdziestych XX wieku.
Kliknij dalej i sprawdź inne ciekawostki!

Urządzenie nawigacyjne

Znajdujące się poniżej zdjęcie może być dość niezrozumiałe. Na pierwszy rzut oka widzimy żołnierzy podczas I wojny światowej z dość dziwnym przyrządem na głowie, przypominającym “Myszkę Miki”. Jak się okazuje, urządzenie to zostało wymyślone przez Alfreda Mayera pod koniec 1880 roku. Urządzenie widoczne na zdjęciu to nawigator ułatwiający przemieszczanie się w czasie mgły. Dzięki temu żołnierze byli w stanie określić odległość samolotu wroga.

Meksyk-USA

Poniższe zdjęcie przedstawia mężczyznę znajdującego się na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku, które biegło przez pustynię. Uważa się, że zdjęcie pochodzi z lat dwudziestych XX wieku i przedstawia mężczyznę próbującego uciec z terytorium Stanów Zjednoczonych. Po stronie USA dwóch policjantów pragnie usilnie zatrzymać mężczyznę, natomiast po stronie Meksyku, dwóch mężczyzn stara się mu pomóc przekroczyć granice.
Przejdź na następną stronę, aby poznać kolejne historie!

George Aird i XG332

Zdjęcie zrobione w 1962 roku wciąż sprawia, iż trudno uwierzyć, że podczas tego wypadku nikomu nic się nie stało! Na zdjęciu widzimy angielski samolot Lightning F1, który został zaprojektowany po zakończeniu II wojny światowej. Niestety, podczas próbnego lotu na pokładzie samolotu wybuchł pożar, który zmusił pilota Georga Airda do katapultowania się z samolotu.

Dagen H (dzień H)

Na kolejnym zdjęciu możemy zaobserwować dzień, który w pamięci szwedów pozostanie na długo. Dagen H, zwany inaczej dniem H jest to dzień, w którym w Szwecji nastąpiła zmiana ruchu z lewostronnego, na ruch prawostronny. Dzień H miał miejsce 3 września 1967 roku o godzinie 5 rano. Przygotowania do tej skomplikowanej operacji rozpoczęły się na długo przed planowaną zmianą w ruchu drogowym.
Kliknij dalej i sprawdź co jeszcze przygotowaliśmy!

Test kasków do piłki nożnej

Choć nie wydaje się to świetnym pomysłem, to ta metoda testowania kasków sportowych może okazać się świetnym pomysłem. Nie ma zbyt wiele informacji na temat twórcy tego pomysłu, jednak można stwierdzić, że zdjęcie to zostało zrobione w 1912 roku. Wynalazek ten pomógł graczom ograniczyć ryzyko poważnego urazu głowy.

Most z krzeseł

Innym równie ciekawym zdjęciem jest uchwycony moment kiedy to mieszkańcy Paryża próbują uniknąć zamoczenia podczas gigantycznej powodzi. W 1924 roku Paryż nawiedziła wielka powódź, która skutecznie utrudniła życie mieszkańcom miasta. Z tego właśnie powodu, ludzie postanowili zrobić most z krzeseł, dzięki któremu uniknął zamoczenia swoich długich płaszczy.

Źródło: Twitter

Czy znasz inne fascynujące historie? Jeśli tak, podziel się swoją wiedzą w komentarzu oraz udostępnij artykuł na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Kim jest Rami Malek, aktor grający legendarnego Freddiego Mercury?