O co kaman

Opublikowane 2017-10-13
0 Komentarz

Ciemna strona WhatsApp. Czy wiecie wszystko o popularnej aplikacji?

Obecnie praktycznie niemożliwe jest wyobrażenie sobie życia bez smartfona. Coraz więcej osób przekonuje się do tego inteligentnego urządzenia, głównie z powodu tego, że daje nam możliwość dostępu do Internetu i portali społecznościowych typu Facebook, Twitter, Instagram czy właśnie WhatsApp. Mimo tego, że początkowo aplikacja oferowała tylko i wyłącznie usługę pozwalającą na sprawdzeniu czy dana osoba jest dostępna, obecnie możemy jej śmiało używać zamiast standardowego połączenia głosowego. Niestety, wraz z przybyciem coraz większej liczby użytkowników, przybyły też zagrożenia związane z używaniem tej aplikacji. Czy warto korzystać z WhatsApp?

1. Sprzedaż danych osobowych

1. Sprzedaż danych osobowych

Niektóre portale internetowe jakiś czas temu powiadomiły, że firma sprzedaje informacje znajdujące się w ich bazach danych. Jak wiadomo sprzedaż poufnych informacji osobom trzecim jest niedozwolona, dlatego też pojawił się problem. Jednak informacje o sprzedaży danych osobom trzecim nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone, a w 2014 roku Facebook wykupił całą platformę za 16 mld dolarów.
O czym powinniśmy wiedzieć korzystając z WhatsAppa?

1. Sprzedaż danych osobowych 1

2. Związek z Facebookiem

Nadal są osoby, które myślą, że zainteresowanie Facebooka odnośnie zdobycia WhatsAppa miało związek z danymi przechowywanymi na serwerach platformy. Właściciel Facebooka doskonale przemyślał zakup platformy, dlatego też pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu Facebook zyskał bazę prywatnych numerów telefonów.

2. Związek z Facebookiem

3. Zmieniony kolor aplikacji

Pomimo tego, że WhatsApp zawiera wiele nowych funkcji, to wciąż udoskonalany jest jego wygląd. Użytkownik jest teraz w stanie zmienić kolor tła za pomocą kilku kliknięć! Jak się jednak okazuje, podczas aktualizacji aplikacji, możemy natknąć się na problem związany z pobraniem przez nasz telefon złośliwego oprogramowania.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej o aplikacji

3. Zmieniony kolor aplikacji

4. Naruszenie bezpieczeństwa

Jakiś czas temu ludzie zaczęli kwestionować domniemane naruszenie zasad bezpieczeństwa, które mogłyby pozwolić każdemu hakerowi uzyskać informacje o konkretnym użytkowniku. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że obecnie systemy zabezpieczeń w większości aplikacji oferują gwarancję na wysokim poziomie.

4. Naruszenie bezpieczeństwa

5. Źródło dochodów

Ponieważ WhatsApp zrezygnował z abonamentu i reklamy, ludzie zaczęli podejrzewać, że platforma zarabia w nielegalny sposób. Jak się jednak okazuje, aplikacja prowadzi usługi dla firm. Dzięki rozwojowi, pracownicy firm są w stanie kontaktować się bezpośrednio ze swoim klientem. Opcja ta osiągnęła ogromny sukces w szczególności w Korei Południowej i Chinach.
Kliknij dalej, aby zapoznać się z dalszą częścią artykułu i innymi ciekawostkami dotyczącymi aplikacji WhatsApp!

5. Źródło dochodów

6. Płatność

Od momentu zniesienia abonamentu w wysokości 0,99 dolara aplikacja utrzymuje się głównie z udostępniania swoich usług dla firm. Jednak od pewnego czasu, użytkownicy aplikacji mogli się spotkać z rzekomymi pogłoskami o powrocie podwyższonego abonamentu. Niektórzy użytkownicy aplikacji jednak mogli otrzymać wiadomość, w której była umieszczona taka informacja.

6. Płatność

7. Aplikacje zewnętrzne

Niekiedy podczas korzystania z aplikacji trzeba było uważać na aplikacje działające w tle oraz aplikacje, które pobierały się samoczynnie. Niestety, niektóre z nich były w stanie instalować niedozwolone treści na naszym smartfonie. Istnieją również fałszywe aplikacje, które wprowadzają do naszego telefonu wszystkie typy wirusów oraz niepożądane informacje.

Źródło: Pixabay

Jak widać nawet podczas korzystania z aplikacji typu WhatsApp powinniśmy zachować bezpieczeństwo! Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go na Facebooku!

7. Aplikacje zewnętrzne
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?