Niewiarygodne

Opublikowane 2017-10-13
0 Komentarz

10 najbardziej niebezpiecznych i ekscytujących dróg świata!

Jazda samochodem jest jedną z najniebezpieczniejszych czynności, którą wykonujemy każdego dnia. Mimo tego, że możemy być spokojniejsi, gdy droga jest pewna i w dobrym stanie, to jednak istnieją takie miejsca na świecie, gdzie stan dróg pozostawia wiele do życzenia. Podróżując po świecie możemy się przekonać, że bezpieczeństwo podróżujących samochodami osób jest zdecydowanie na drugim miejscu. Ze względu na warunki pogodowe oraz ogólny stan drogi przygotowaliśmy zestawienie najbardziej niebezpiecznych dróg świata!

1. Tunel Guoliang, Chiny

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych dróg świata zaczniemy od tunelu zlokalizowanego w Chinach w prowincji Henan. Droga, która łączy wieś Guoliang z resztą świata ma 1,2 km długości, 5 m wysokości i 4 m szerokości. Tunel biegnie w poprzek skalnej ściany, a jego otwarcie nastąpiło w maju 1977 roku. Od tamtej pory każdy przejazd przez tunel stanowi ogromne wyzwanie.
Przejdź na następną stronę i sprawdź inne fascynujące drogi świata!

2. Przełęcz Gois, Francja

Droga ta jest nietypowa z dwóch powodów. Po pierwsze prowadzi z miejscowości Beauvoir-sur-Mer na wyspę Île de Noirmoutier, a po drugie dwa razy dziennie zalewana jest przez wody Atlantyku. Pięciu kilometrowy odcinek jest niebywałą atrakcją turystyczną, w trakcie przypływu ludzie przychodzą zobaczyć drogę, która znajduje się około metr pod powierzchnią wody. Należy jednak pamiętać, aby przed podróżą sprawdzić godziny przypływów i odpływów.

3. Tian Men Shan, Chiny

Ponownie wracamy do Chin, gdzie jest najprawdopodobniej najwięcej niebezpiecznych dróg. W tym przypadku, droga ma 11 km i 99 zakrętów. Dlaczego 99? Ponieważ w chińskiej kulturze numer 9 uważany jest za szczęśliwy. Mimo to, droga ta uważana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg w Chinach. Tian Men Shan wznosi się na wysokość 1300 m n.p.m. Dla osób obawiających się wjazdu samochodem na górę mamy alternatywną opcję w postaci kolejki o łącznej długości 7,455 m.
Kliknij na następną stronę

4. Autostrada Halsema na Filipinach

Halsema Highway na wyspie Luzon na Filipinach to górska trasa, która niekoniecznie nadaje się dla ciężkich pojazdów. Roboty ziemne i osuwiska są codziennością osób przemierzających drogę prowadzącą z Baguio do Sagady. Przejechanie 100 km odcinka trasy może zająć nawet 6 godzin, dlatego też warto być przygotowanym na długą i ciężką podróż. W porze deszczowej droga jest nieprzejezdna.

5. James Dalton, USA

Trasa Jamesa Daltona jest jedną z najbardziej oddalonych tras w Stanach Zjednoczonych. Droga znajdująca się na Alasce liczy około 670 km, jednak jadąc tą trasą napotkamy tylko i wyłącznie 3 miasta, w których mieszka nie więcej niż 40 mieszkańców. Ruch na trasie składa się z ogromnych ciężarówek należących do firm naftowych oraz zaopatrzenia. Trasa charakteryzuje się bardzo niską temperaturą, słabą widocznością oraz mroźnymi wiatrami.
Przejdź na następną stronę i dowiedz się więcej!

6. Passo dello Stelvio, Włochy

Passo dello Stelvio jest to jedna z najwyższych, przejezdnych przełęczy znajdujących się we włoskich Alpach Wschodnich. Droga powstała na przełomie lat 1820-1825 i łączy ze sobą dwie miejscowości: Stelvio i Bormio. Nie jest to droga uważana za jedną z najniebezpieczniejszych, jednak na pewno dostarcza kierowcom sporo wrażeń dzięki ostrym zakrętom, których w sumie jest 48.

7. Szkielet diabła, Meksyk

Mimo tego, że trasa znajdująca się w Meksyku daje nam możliwość podziwiania pięknego krajobrazu, to jednak powinniśmy być świadomi, że jest bardzo ciężka do pokonania. Ma strome zbocza i wąskie drogi, przez co staje się wyjątkowo niebezpieczna. Zwykły samochód osobowy może mieć problem z pokonaniem niektórych trudnych odcinków, dlatego też o wiele lepiej wybrać się tam samochodem terenowym.
Przejdź na ostatnią stronę i sprawdź inne drogi!

8. Skippers Canyon, Nowa Zelandia

Przejeżdżając przez wąwóz Skippers Canyon lepiej nie patrzeć w dół. Droga przebiega przez malownicze tereny oddalone o 22 km od Queenstown. Firmy wypożyczające samochody kategorycznie zabraniają przejazdu wypożyczonym samochodem przez wąskie i nieutwardzone drogi. Skippers Road to również droga, na której ubezpieczenie nie jest honorowane.

9. Droga Śmierci, Boliwia

Obecnie jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg na całym świecie. Licząca około 80 km droga z La Paz do Coroico powstała w latach 30. XX wieku. Początkowo na drodze brakowało asfaltu, barierek ochronnych oraz systemu odwadniania, co sprawiało, że w porze deszczowej była jeszcze bardziej niebezpieczna.To właśnie na tej drodze miał miejsce najtragiczniejszy wypadek w historii Boliwii. W 1983 roku autobus spadł w przepaść, a śmierć poniosło ponad 100 osób.

10. Atlanterhavsveien, Norwegia

Mimo faktu, że jest to droga znajdująca się w czołówce najniebezpieczniejszych dróg świata, jest ona również jedną z najpiękniejszych. Jej budowa trwała 6 lat i została przerwana 12 razy z powodu wielkich sztormów. Trasa ma nieco ponad 8 km i łączy małe wysepki za pomocą ośmiu mostów. W 2009 roku trasę połączono z tzw. Tunelem Atlantyckim łączącym Averoy i Kristiansund, dzięki czemu stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Norwegii.

Źródło: Starstock / Imgur

Czy odważylibyście się przejechać po tak niebezpiecznej drodze? Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym na Facebooku!

6
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Meghan Markle wydała 170 000 $ na kreacje podczas ostatniej podróży