PoradyRodzina

Opublikowane 2017-10-16
0 Komentarz

5 powodów, które sprawiają, że telefon niszczy relacje między rodzicami i dziećmi!

Edukacja najmłodszych powinna być priorytetem dla wszystkich rodziców. Każdy rodzic powinien pamiętać, że jego obecność w życiu dziecka jest wyjątkowo ważna, aby mogło się prawidłowo rozwijać. Niestety, w XXI wieku coraz więcej rodziców zapomina o prawidłowym wychowaniu swoich pociech i wręcza im smartfony, tablety czy laptopy. Prawdopodobnie rodzice nie mają nawet świadomości ile czasu dziennie ich pociechy spędzają przed szklanym ekranem. Jednak dzieci w dużym stopniu uczą się pewnych zachowań od dorosłych.

Dlatego też, jeśli rodzic spędza wolny czas na zabawie telefonem komórkowym, dziecko będzie powielać jego zachowanie. Aby podjąć walkę ze złym nawykiem, rodzice powinni zacząć od siebie i ograniczyć używanie tego typu sprzętów. Czy jesteś gotów, aby ograniczyć używanie smartfona oraz innych gadżetów?
Dlaczego dziecku w pewnym wieku powinniśmy ograniczyć dostęp do elektronicznych umilaczy czasu?

1. Aplikacja umożliwiająca kontrolowanie czasu

Wielu z nas słyszało o aplikacjach umożliwiających kontrolowanie czasu, jakie dziecko poświęca na zabawę smartfonem. Są to aplikacje wyjątkowo niezbędne dla rodziców, którzy mają problem z opanowaniem swoich dzieci nałogowo bawiących się telefonami. Wystarczy tylko zainstalować taką aplikację i w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić, ile czasu dziecko spędza z telefonem w ręku.

2. Wszystko w swoim czasie

Każdy rodzic powinien postanowić, kiedy zacznie wdrażać swoje dziecko w świat nowych technologii. Oczywiście najmłodsi powinni rozwijać się w świecie, w których dostęp do technologii jest ułatwiony, jednak rodzice powinni wiedzieć, w jaki sposób pewną wiedzę im przekazać. Ustanowienie określonego czasu na możliwość korzystania z nowych technologii jest niezbędna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
W jaki sposób możemy uchronić siebie i dziecko przed nałogiem?

3. Praca pozostaje w biurze

Rodzice powinni raz na zawsze zapamiętać, że prace powinni zostawiać w biurze. Będąc w domu należy poświęcić jak najwięcej czasu swojej rodzinie oraz spędzać czas na zabawie z dziećmi. Warto czasami się zastanowić, czy praca nie wpływa negatywnie na relacje pomiędzy dziećmi, a dorosłymi. Czas z rodziną jest o wiele bardziej cenny.

4. Powiadomienia są wyłączone

Spędzając wolny czas z najbliższymi, warto odseparować się od pracy i innych obowiązków, które zapewne mogą poczekać do jutra. Jeśli zależy Ci, aby spędzić miłe chwile z rodziną, po prostu wyłącz telefon! Nie będzie Cię kusiło, aby co chwile sprawdzać, czy na przykład ktoś do Ciebie nie dzwonił. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby poradzić sobie z nawykiem.
Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

5. Telefon przy jedzeniu

Podczas wspólnego posiłku, telefon powinien znajdować się daleko od stołu. Według niektórych badań, spożywanie posiłku z telefonem blisko stołu sprawia, że relacje między rodzicami i dziećmi stają się o wiele bardziej rozluźnione. Dlatego będąc razem przy stole, odłóżmy telefon na bok i spędźmy cenny czas z rodziną.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak technologia wpływa na zdrowie i życie ludzi. Telefony komórkowe, tablety, laptopy oraz inne gadżety stały się naszą codziennością oraz wyręczają nas podczas wykonywania najprostszych czynności. Nic w tym dziwnego, że sporo osób nie potrafi wyobrazić sobie życia bez elektronicznych gadżetów.

Źródło: Starstock

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki wpływ na życie ma technologia? Podziel się swoją opinią na ten temat w komentarzu i udostępnij artykuł na Facebooku!

4
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
7 rzeczy, które mężczyźni kochają w kobietach!