Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-08
0 Komentarz

Oczekiwania vs. rzeczywistość, czyli w jaki sposób oszukiwać klientów

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się nabrać na pięknie wyglądającą reklamę produktu, który w rzeczywistości okazał się totalna porażką. Ludzie często zwracają uwagę na ładny rysunek znajdujący się na opakowaniu, nie zastanawiając się co tak naprawdę znajduje się w środku. Niektóre sytuacje mogą wydawać się wręcz zabawne, jednak widząc takie absurdalne sytuacje musimy bardziej zwracać uwagę na produkty, które kupujemy. Poniżej znajdziecie kilka przykładów z życia wziętych:

1. Kiedy kupujemy dany produkt oczekujemy od producenta, że będzie choć trochę przypominał produkt z reklamy. Niestety, po otworzeniu opakowania najczęściej dochodzi do smutnego rozczarowania. Nie inaczej stało się w przypadku tych lodów, które ktoś kupił z myślą, że skoro wyglądają apetycznie, to na pewno będą dobrze smakować.
Przejdź na następną stronę i sprawdź inne przykłady!

2. Kolejny przykład, który pochodzi z życia codziennego to kształt zabawek uwielbianych przez dzieci. Jeśli się przyglądnięcie, to na pewno zauważycie, że wszystkie figurki z plastiku wyglądają całkowicie inaczej, niż te znajdujące się na opakowaniu. Wystarczy spoglądać na figurki dinozaurów, które choć trochę nie przypominają prawdziwego dinozaura.

3. Powracając do tematu jedzenia, a dokładnie smakowitej kanapki, która wygląda jak marzenie! Niestety, to co widzimy na opakowaniu to bujna fantazja grafika komputerowego, który przedstawił nam obraz kanapki z dużą ilością dodatków. Zwykle jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że produkty znajdujące się na opakowaniu zdecydowanie różnią się od tego co jest w środku, jednak w tym wypadku to przesada.
Kliknij dalej i sprawdź inne absurdy!

4. Jeśli należysz do osób, które niekoniecznie potrafią lub lubią gotować, to na pewno nie raz spotkałeś się z taką sytuacją. Kiedy kupujemy gotowy produkt mamy cichą nadzieję, że będzie smaczny. Jednak wiele osób zwraca również uwagę na wygląd danego dania, a nie ma nic gorszego niż głodny człowiek, który widzi okropnie wyglądający mrożony obiad.

5. Patrząc na to opakowanie należałoby się poważnie zastanowić co znajduje się w środku? Oczywiście patrząc do środka już wiemy, że są to widelce, które ktoś określił jako łyżki. Możliwe, że jest to błąd producenta lub zmęczonego pracownika, który nie zwrócił uwagi na błąd. A może jest to celowy zabieg, który ma zwrócić uwagę konsumentów na produkt?
Przejdź na następną stronę

6. Kolejnym przykładem, który świetnie oddaje rzeczywistość jest sytuacja na zdjęciu poniżej. Po lewej stronie widzimy basen wypełniony kulkami, a po prawej basen z kilkoma sztukami, które mają zadowolić dzieciaki. Rodzic kupując dziecku taką zabawkę oczekuje, że dziecko będzie zadowolone. Jak można się cieszyć z tego co widzimy na zdjęciu?

7. Ponowne rozczarowanie, którego możemy doświadczyć po otwarciu deseru lodowego o nazwie tiramisu. Niestety, tiramisu ze zdjęcia w żaden sposób nie przypomina włoskiego deseru bazującego na biszkopcie nasączonym bardzo mocną kawą espresso oraz likierem Amaretto przekładanego serem mascarpone. Jak widać, tiramisu ze zdjęcia nawet nie przypomina włoskiego deseru.
Kliknij dalej i sprawdź inne absurdy!

8. Kolejne zdjęcie przedstawia sytuację, która nieczęsto może się zdarzyć. A jednak, kupując zapakowane puszki Coca-Coli warto zwrócić uwagę co tak naprawdę znajduje się w środku. Czasami możemy być świadkiem dość dziwnej sytuacji, kiedy to Coca-Cola zmienia się w inny napój. Czyżby był to błąd producenta? Może ktoś po prostu robił sobie żarty.

9. Balony z twarzą ufo są marzeniem dzieci podczas wielu zabaw na Halloween. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup balonów w kształcie obcych z innej planety, spójrzmy na zdjęcie, które zostało zrobione przez miłośnika UFO. Czyżby producent miał taką wizję zielonych ludzików zamieszkujących inne planety?
Przejdź na ostatnią stronę artykułu!

10. Kostium kąpielowy dla psa może okazać się dość szalonym pomysłem, jednak dla miłośników czworonogów na pewno nie jest to nic dziwnego. Przed zamówieniem takiego stylowego ubranka dla psa, powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar oraz na realny wygląd danej rzeczy. Pies znajdujący się na zdjęciu wcale nie wygląda na szczęśliwego.

11. Tweety jest to mały, żółty kanarek, który stał się inspiracją dla producentów lodów. Nie wiemy tylko dlaczego Tweety na opakowaniu wcale nie jest podobny do Tweetiego, który znajduje się w środku. Rodzice małych dzieci powinni się dwa razy zastanowić, zanim kupią swojemu dziecku loda, który ma wyglądać jak postać z bajki czy kreskówki.
Źródło: agains.net
Jak widać producenci niektórych przedmiotów powinni bardziej stawiać na jakość swoich produktów. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Jeśli tego nie wiesz, nie jesteś prawdziwym fanem zespołu Queen!