Niewiarygodne

Opublikowane 2017-12-14
1 Komentarz

10 różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami, które mogą wydawać się wyjątkowo zabawne!

Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców wykazało, że mózg kobiety różni się od mózgu mężczyzny. Naukowcy przeprowadzili eksperyment, który miał na celu sprawdzenie połączeń zachodzących w mózgach zarówno dziewcząt jak i chłopców. Już na początku badań stało się jasne, że u mężczyzn można dostrzec wyraźną dominację połączeń w obrębie półkul, natomiast u kobiet istnieje więcej połączeń między półkulami. Czy właśnie dlatego kobiety tak bardzo różnią się od mężczyzn? Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy kobietami, a mężczyznami!

1. Ciekawe historie

Wszyscy doskonale wiemy, że kobiety uwielbiają opowiadać anegdoty ze swojego życia. Czasami niestety, mogą dodać coś od siebie i zasadniczo może powstać z tego całkowicie inna historia. Panowie natomiast nie lubią opowiadać o tym, co przytrafiło się im w ciągu dnia. Czasami wolą zostawić pewne fakty tylko i wyłącznie dla siebie.
Przejdź na następną i sprawdź inne różnice!

2. Zadbany samochód

Generalizowanie kobiet i mężczyzn w tym przypadku może okazać się niewłaściwe, jednak można przymknąć na to oko. Panowie uważają, że kobiety są wyjątkowo niezorganizowane jeśli chodzi o porządek w samochodzie. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że dla mężczyzn szybki i zadbany samochód jest symbolem męstwa. Oznacza to, że panowie lubią chwalić się przed kolegami i współpracownikami swoim pięknym pojazdem.

3. Pulpit i biurko w pracy

Ta różnica może wydawać się wyjątkowo zabawna, jednak faktem jest, że kobiety mają o wiele większy bałagan na pulpicie niż panowie. Ogromna ilość plików i aplikacji sprawia, że nikt nie jest w stanie odnaleźć się w pulpicie kobiety. Panowie na swoich pulpitach mają tylko i wyłącznie niezbędne aplikacje, które są im potrzebne do pracy.
Jakie są inne różnice?

4. Sypialnia

W tym aspekcie kobiety są o wiele bardziej zorganizowane niż mężczyźni. Panie lubią mieć wszystko poukładane oraz posegregowane w taki sposób, aby mogły się bez problemu odnaleźć. Porównując sypialnie kobiety i mężczyzny można doznać szoku, gdyż panowie w żaden sposób nie przywiązują uwagi do porządku w swojej sypialni.

5. Szafa

Nie bez powodu, szafa kobiety porównywana jest do studni bez dna. W XXI wieku kobieta nie może obejść się bez 45 kompletów bielizny, 4 lub 5 płaszczy zimowych, 16 par butów, 37 koszul, 40 T-shirtów, 22 par spodni oraz 7 torebek. Oczywiście to jest takie minimum niezbędne do życia. Panowie potrafią się ograniczyć do jednej pary ulubionych spodni, 2 bluz i adidasów.
Przejdź na następną stronę i sprawdź inne porównania!

6. Lodówka

Otwarcie lodówki w mieszkaniu w którym żyją sami mężczyźni może okazać się prawdziwym wyzwaniem! Panowie nie przywiązują uwagi do tego, jak długo powinno przechowywać się pokarm w lodówce. Kobiety o wiele bardziej zwracają uwagę na porządek w kuchni oraz termin ważności pokarmów. Ponadto, kobiety starają się wybierać produkty dobrej jakości.

7. Kosmetyki pod prysznic

Jak wiadomo, kobiety posiadają w swojej łazience o wiele więcej kosmetyków niż mężczyźni. Panie do kąpieli potrzebują żelu pod prysznic, żelu do mycia twarzy, peelingu do ciała, pianki oczyszczającej, balsamu pod prysznic, szamponu, odżywki, maski oraz innych niezbędnych produktów. Panowie ograniczają się do jednego produktu, którym myją całe ciało.
Kliknij na następną stronę!

8. Kiedy dopadnie ich choroba

Wszyscy dobrze wiemy, że kiedy dopadnie nas choroba, trudno wymagać od nas cudów. Oczywiście kiedy kobieta złapie przeziębienie, stara się nie robić z tego wielkiej tragedii. Mężczyzna, który złapie lekkie przeziębienie zaczyna dramatyzować i od razu sięga po zwolnienie lekarskie oraz garść leków. Wychodzi na to, że panowie uwielbiają dramatyzować.

9. Pakowanie walizki

Obrazek, który możemy zobaczyć poniżej ilustruje niesamowity sposób, w jaki mężczyźni i kobiety pakują się na wyjazd. Kiedy zbliża się termin podróży, panie szaleją po sklepach, w celu dokupienia wszystkich niezbędnych produktów i co najmniej tydzień wcześniej rozpoczynają pakowanie. Mężczyźni nawet w długą podróż zabierają tylko i wyłącznie niezbędne rzeczy, które są w stanie zmieścić w bagażu podręcznym.

10. Titanic

Podczas oglądania “Titanica”, kobiety najbardziej są zainteresowane miłosną historią głównych bohaterów. Panowie szczerze przyznają, że ich ulubiony fragment filmu to moment, kiedy statek zaczyna tonąć. Czyżby mężczyźni nie mieli serca? A może panowie nie lubią oglądać ckliwych historii o wielkiej miłości? Tak czy inaczej, film jest bardzo piękny…
Źródło: StarStock / Imgur / Twitter
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
7 rzeczy, które mężczyźni kochają w kobietach!
Jurek Przyżycki
Jurek Przyżycki 21.12.2017, 06:13
Za wyjątkiem prysznica i walizki - jestem kobietą